«єОселя»: новобудови Івано-Франківська

Продовжую роздивлятись житлові комплекси, в яких можна підшукати готову квартиру за програмою пільгової іпотеки «єОселя». Я вже розповідала про такі ЖК Києва, Львова та Вінниці, на черзі – Івано-Франківськ. 

єОселя: новобудови Івано-Франківська

Перш ніж перейти безпосередньо до підбірки, нагадаю, що згідно умов програми «єОселя», деякі категорії громадян України (військові та правоохоронці, медики, вчителі та науковці) можуть скористатись пільговою іпотекою під 3% річних. А житло, яке можна придбати за цією програмою, повинно відповідати таким вимогам:

 • площа нерухомості не має перевищувати 52,5 кв.м на одну людину (наявність кожного наступного члена родини збільшує цю площу на 21 кв.м);
 • вартість 1 кв. м загальної площі житла не повинна перевищувати граничну вартість 1 кв. м житла, визначену Мінрегіоном – збільшену у 2,5 рази для міст з населенням понад 300 тис. осіб, у 2 рази – для обласних центрів, а також населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж м. Києва та обласних центрів, та у 1,75 разів –  для міст з населенням від 100 тис. до 300 тис.

Таким чином, для Івано-Франківська гранична вартість квадратного метру житла за програмою «єОселя» має становити 28,7 тис. грн (14390 грн х 2). А гранична вартість квартири для учасника програми, який не має родини – не більше 1,5 млн грн.

Я задала ще один критерій: інвестор має якнайшвидше отримати квартиру. Тож дивилась лише на ті ЖК, які мають готові квартири у введених в експлуатацію будинках.

ЖК «Квартал Галицький»

Цей житловий комплекс збудований на північно-західній околиці Івано-Франківська, у мікрорайоні Пасічна. Цей мікрорайон змінюється просто на очах: тут ведеться активна забудова, зводяться нові житлові комплекси та розвивається інфраструктура. Один з таких ЖК – «Квартал Галицький», у складі якого три 10-поверхових цегляних будинки на 549 квартир.

ЖК Квартал Галицький візуалізація і на карті
Візуалізація та місце розташування ЖК “Квартал Галицький”

Серед переваг цього проєкту – зручний транспортний зв’язок з центральною частиною міста (шлях займе до 20 хв), близькість до прогулянково-відпочивальної зони на березі річки Бистриця-Солотвинська, паркінг для автівок та комерційні приміщення для розміщення об’єктів інфраструктури. І, звісно, затишні квартири з ергономічним плануванням – в яких не тільки встановлені опалювальні котли (індивідуальна система опалення), а ще й виконані чорнові оздоблювальні роботи.

Цей житловий комплекс вже збудований, але в ньому ще можна придбати квартиру від забудовника, яка б відповідала вимогам програми «єОселя». Наприклад, площа 1-кімнатних квартир тут складає 36-42 кв.м, а вартість квадратного метру становить лише 19 тис. грн. Тобто повна вартість 1-кімнатної квартири площею 42 кв.м, становить близько 800 тис. грн, що цілком задовольняє вимогам програми «єОселя».

ЖК «Містечко Козацьке»

Цей житловий комплекс будується на південно-західній околиці Івано-Франківська – за мікрорайонами БАМ та Городок, неподалік від Івано-Франківського міжнародного аеропорту. За розмірами та розмахом «Містечко Козацьке», скоріш, новий мікрорайон міста, аніж простий ЖК. У складі проєкту – більше двох десятків 10-поверхових будинків, скомпонованих у п’ять кварталів, дитячий садок, спортивний комплекс, різноманітні магазини та заклади обслуговування. Під будинками – підземні паркінги, які можуть слугувати укриттям.

ЖК Містечко Козацьке візуалізація і на карті
Візуалізація та місце розташування ЖК “Містечко Козацьке”

В комплексі можна обрати 1-, 2- або 3-кімнатну квартиру, але якщо ми говоримо про підбір квартири за програмою «єОселя» для однієї людини, то варто розглядати саме 1-кімнатні варіати. Такі квартири в зданих будинках «Містечко Козацьке» мають площу 45-49 кв.м, а вартість «квадрату» в них становить 25-29 тис. грн. Тобто загальна вартість квартири площею, наприклад, 46 квадратних метрів становитиме 1,15-1,35 млн грн. Ці параметри цілком підпадають під обмеження «єОселі». Додам, що у цю суму входить підготовка квартири під ремонт а також змонтована система індивідуального опалення.

ЖК Main House

Житловий комплекс Main House – це один 4-секційний 11-поверховий будинок бізнес-класу. Зводять його у самісінькому центрі міста, поблизу від Ратуші та Меморіального скверу. Наразі Сертифікат про введення в експлуатацію мають дві житлові секції (№№ 3 та 4), а до кінця року забудовник планує отримати Сертифікат готовності на ще одну житлову секцію (№1) та секцію комерції (№2).

ЖК Main House візуалізація і на карті
Візуалізація та місце розташування ЖК “Майн Хаус”

Цей ЖК має багато принад. Окрім розташування в центрі міста, комплекс має закриту для сторонніх, облаштовану територію. Підземний паркінг, який може слугувати укриттям, та гаражні бокси. Тут реалізовані сучасні технології будівництва: монолітний каркас, стіни з керамоблоків, енергоефективний фасад, індивідуальне опалення квартир. Комфортні 1-3-кімнатні квартири з підготовкою під ремонт або навіть з оздобленням від забудовника.

В цьому ЖК досі можна придбати у забудовника декілька 1-кімнатних квартир площею 50 кв.м за ціною квадратного метра 34,5 тис. грн – що цілком відповідає обмеженням програми «єОселя» (для сім’ї з однієї людини). Загальна вартість такої квартири становитиме 1,7 млн грн.

ЖК «Богунська, 1»

Цей житловий комплекс теж розташований у центральній частині Івано-Франківська – по вулиці Богунська, біля парку Воїнів-Інтернаціоналістів. Позиціонується ЖК у класі преміум, і відповідає йому не тільки завдяки вдалому розташуванню у центрі міста.

ЖК вул. Богунська, 1 візуалізація і на карті
Візуалізація та місце розташування ЖК “Богунська, 1”

Два будинки заввишки 10 поверхів, що збудовані за монолітно-каркасною технологією. Стіни – цегла, утеплення фасадів – мінеральна вата. Закрита для сторонніх територія. Підземний паркінг, що може слугувати укриттям. Індивідуальне опалення квартир. Високі стелі у квартирах. Чорнове оздоблення від забудовника. За своїми параметрами цей ЖК виглядає доволі непогано.

Наразі у забудовника лишилось декілька 1-кімнатних квартир, які за своєю площею та ціною квадратного метра цілком вписуються у вимоги програми «єОселя». Наприклад, площа 1-кімнатних квартир в комплексі становить 38-42 кв.м, а вартість метру готової квартири складає 34,5 тис. грн. Тож 1-кімнатна квартира площею 38 кв.м обійдеться покупцю в 1,3 млн грн.

 • Забудовник/Девелопер: VD Group
 • Вартість кв.м: 34,5 тис. грн
 • Офіційний сайт проєкту: н\д
 • Обговорити проєкт можна на форумі або у телеграм-чаті інвесторів

ЖК Comfort Park

Ще одна франківська новобудова, в якій можна підібрати готову квартиру, яка відповідає вимогам програми «єОселя» – ну майже відповідає. Справа в тому, що в збудованих будинках цього ЖК у забудовника залишились лише 2- та 3-кімнатні квартири завеликої (згідно наших критеріїв) площі. А площа 2-кімнатних квартир тут починається від 53 кв.м, що трохи більше за граничну площу житла за «єОселею».

Але зауважу, що згідно умов програми, квартири площею більшою за максимальну теж можуть розглядатись – у випадку, якщо позичальник самостійно оплатить надлишкові квадратні метри. У даному випадку перевищення складає лише 0,5 «квадратів», тож гадаю, оплатити їх самостійно позичальнику буде не так вже й важко. Тим більше, що вартість квадратного метру готової квартири становить в ЖК 22 тис. грн.

ЖК Comfort Park візуалізація і на карті
Візуалізація та місце розташування ЖК “Комфорт Парк”

Якщо говорити саме про проєкт, то він розташований на північно-західній околиці Івано-Франківська, у мікрорайоні Пасічна (по сусідству з ЖК «Квартал Галицький»). У складі «Комфорт Парк» – 4 монолітно-каркасних будинків заввишки 11 поверхів на 1360 квартири. Окрім житла, тут є комерційні приміщення, затишні внутрішні дворики для відпочинку та паркінг для автівок мешканців.

P.S. Нагадаю, що я вже розповідала про умови програми пільгової іпотеки «єОселя». І дивилась на ЖК Києва, Львова та Вінниці, квартири в яких відповідають умовам цієї програми. 

P.P.S. А хто хоче ближче познайомитись з Івано-Франківськом, може почитати мій огляд цього міста тут 🙂 


86 відповідей
 • До речі, позичальник зобов’язаний самостійно стежити, щоб на ескроу-рахунку було достатньо коштів для оплати компенсаційної ставки (це ті самі 4%). Якщо їх там з якоїсь причини не буде (держава припинила фінансування програми, фінансування призупинено через несплату позичальником чергового платежу тощо), то оплатити цю частину потрібно буде самостійно.

  Дуже небезпечне зауваження, як на мене.

  Аліна
  14.10.2022 о 15:09

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, це має бути квартира тільки в багатоповерхівці, чи може бути таунхаус, котедж, дуплекс?

  Наталія
  08.10.2022 о 09:22

  Цікавить питання стосовно військових, які можуть оформити іпотеку. Це тільки військові за контрактом? Не зрозуміло, якщо військовий мобілізований до ГУРу, чи може він оформити іпотеку?

  Тетяна
  20.10.2022 о 14:07

  Добрий день. Підскажіть будь ласка, для міст в районих центрах теж повинні бути в есплуатації 10р або можливо більший термін експлуатації?!

  Доброго дня. Може підскажете, чому в м. Житомирі всі банки, які підтримують програму є оселя, кредитують тільки квартири в багатоквартирних будинках, а котеджі, пентхауси відмовляються. Дякую.

Читайте всі 86 коментарів на форумі: Є-Оселя: іпотека під 3%