«єОселя»: обираємо новобудову у Вінниці

Розглянувши новобудови Києва та Львова, в яких можна придивлятись до квартир, що відповідають критеріям до житла за програмою пільгового іпотечного кредитування «єОселя», виконую обіцянку, яку дала читачам. Роздивилась новобудови Вінниці та відібрала деякі житлові комплекси, в яких теж можна спробувати купити квартиру за допомогою пільгової іпотеки.

єОселя: обираємо новобудову у Вінниці

Нагадаю, програма пільгової іпотеки «єОселя» стартувала у жовтні 2022 року. Згідно неї, військові, правоохоронці, медики та вчителі з науковцями можуть скористатись кредитними коштами для купівлі житла під 3% річних. А вже наступного року коло претендентів на таку позику планується суттєво розширити.

Звісно, що направо-наліво дешеву іпотеку не роздають – програма має певні вимоги до житла. По-перше, площа нерухомості не має перевищувати 52,5 кв.м на одну людину (наявність кожного наступного члена родини збільшує цю площу на 21 кв.м). По-друге, вартість 1 кв. м загальної площі житла не повинна перевищувати граничну вартість 1 кв. м житла, визначену Мінрегіоном – збільшену у 2,5 рази для міст з населенням понад 300 тис. осіб, у 2 рази – для обласних центрів, а також населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж м. Києва та обласних центрів, та у 1,75 разів –  для міст з населенням від 100 тис. до 300 тис.

Вінниця – це обласний центр, тож гранична вартість квадратного метру житла за програмою «єОселя» становить 38,5 тис. грн (15431 грн х 2,5). Тож гранична вартість квартири для учасника програми, який не має родини, має становити не більше 2,05 млн грн.

Ще нюанс: у наш час інвестувати «в котлован» не дуже обачливо, тож я розглядала лише ті ЖК, які або повністю або частково вже введені в експлуатацію. Але забудовники все ще пропонують квартири в них.

Трохи про Вінницю

Мені пощастило побувати в Вінниці до війни – і тоді це місто здалось мені напрочуд гарним. Сучасне, зелене, розвинене, комфортне, спокійне – тут всього вдосталь. Вдосталь шкіл та садочків, є де працювати та відпочивати, розважатись та вчитись, є де жити та на що подивитись.

єОселя: обираємо новобудову у Вінниці
У Вінниці багато фонтанів, серед яких – найбільший в Європі річковий світломузичний фонтан

Розташована на Південному Бузі, Вінниця чимось нагадала мені Київ мого дитинства. Річка посеред міста, безліч парків та скверів, архітектура, доброзичливість містян – все це у доброму сенсі повернуло мене у часи “коли дерева були великими”. Може тому я зовсім не здивована, що Вінниця стабільно входить до рейтингу найкомфортніших міст України? Наприклад, у минулому році місто посіло почесне 4 місце у такому рейтингу від «Фокус»

Загалом у Вінниці багато цікавинок, але більше про місто я розповім в окремому огляді. А зараз просто скажу, що відчула турботу міста про своїх городян – і турботу городян про місто. Дуже складно «розшифрувати» це відчуття, але мені здалося, що місто та люди з повагою ставляться одне до одного. Тут чисто та зелено, красиво та зручно. І тут немає такої «тотальної забудови», якою люди спотворили Київ – хоча, звісно, новобудови тут є.

Тож пропоную до них і повернутися та подивитися на ті ЖК, квартири в яких відповідають вимогам програми «єОселя». Зауважу, що нерухомість у Вінниці не дешева, тож і варіантів, які відповідають вимогам програми – небагато.

ЖМ «Академічний»

Академічний – це не стільки житловий комплекс, скільки новий житловий мікрорайон Вінниці. Його зводять у південній частині міста, і він вже має все, що необхідно для комфортного життя. Окрім житлових будинків (до речі, не таких вже й високих, максимальна кількість поверхів – 8), у новому житловому масиві є дитячий садок, працює амбулаторія, побудований торговельний центр, є безліч магазинів та кав’ярень. У планах забудови – ще один дитячий садок та дві школи.

Мікрорайон Академічний візуалізація та на карті
Візуалізація та місцерозташування ЖМ “Академічний”

Якщо говорити саме про житло, то наразі у новому мікрорайоні збудовано більше 30 будинків, а загалом у складі проєкту планується побудувати 90 домів, які скомпонують у 9 кварталів. Це не так вже й багато, якщо зважити на площу забудови (68 га) та прогнозовану кількість мешканців (15 тис.)

В побудованих будинках ЖМ «Академічний» у забудовника можна купити готові квартири, які цілком вписуються у критерії програми пільгової іпотеки. Так, наприклад, у нещодавно зданих в експлуатацію будинках №7 та 9 (4 квартал) можна обрати 1-кімнатну квартиру площею від 43,8 кв.м за ціною від 1,46 млн грн.

ЖК «пров. Наскрізний, 8»

Цей будинок збудований у Наскрізному провулку, який проходить у мікрорайоні Верхня Слов’янка. Цей мікрорайон розташований недалеко від центру міста, і зараз в ньому відбувається трансформація – приватна забудова поступово витісняється багатоповерхівками, точнісінько як у столичних Жулянах. До центру міста – 10 хвилин автівкою, поряд є магазини та кав’ярні, школи та садочки, лікарня та вся інша необхідна соціально-побутова інфраструктура.

ЖК пров. Наскрізний, 8 візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування ЖК “Наскрізний, 8”

Будинок по Наскрізній, 8 теж можна назвати клубним. Він збудований з цегли, утеплений пінопластом та має індивідуальне опалення у кожній квартирі. ЖК заввишки лише 3 поверхи, та має 9 квартир, серед яких можна вибрати 1- чи 2-кімнатну. Однокімнатні мають площу 43 кв.м, що цілком вписується у вимоги для участі у програмі «єОселя». Вартість квадратного метру складає $900 (36,5 тис. грн), що відповідає вимогам до житла за програмою пільгової іпотеки. Загальна вартість 1-кімнатної квартири становить близько 1,53 млн грн, що загалом теж вкладається у ці  рамки.

ЖК «Правильний вибір»

Цей житловий комплекс збудований майже у центрі Вінниці, і з вікон його квартир відкривається чудова панорама на річку та місто. В той же час, будинок стоїть трохи осторонь від магістралей, тож мешканці будуть позбавлені шуму та бруду від дороги.

ЖК Правильний вибір візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування ЖК “Правильний вибір”

За столичними мірками, ЖК «Правильний вибір» має клубний формат: один будинок заввишки 5 поверхів з мансардою, 4 секції 126 квартир. Цегляні стіни, утеплення з мінеральної вати, індивідуальне опалення в квартирі, гостьовий та підземний паркінги – все це дозволило забудовнику позиціонувати проєкт у преміум класі.

Жк «Правильний вибір» вже збудований (введений в експлуатацію у 4 кварталі 2021 року), але у забудовника в ньому залишилися 1- та 2-кімнатні квартири. Площа 1-кімнатних складає 41-51 кв.м, що цілком задовольняє критеріям по програмі «єОселя». Щоправда, вартість квадратного метру перевищує ліміт – вона становить 40,6 тис. грн (максимальна вартість квадратного метру не має перевищувати 37,4 тис. грн). Але цей факт не виключає будинок чи квартиру з програми – дорожчі квартири можна обирати, якщо учасники готові оплачувати над вартість метру самостійно. А ще можна спробувати домовитись із забудовником про знижку, яка дозволить «вписатись» у вимоги пільгової іпотеки.

 • Девелопер: ОК «Правильний вибір»
 • Вартість кв.м: від 40,6 тис. грн
 • Офіційний сайт проєкту: н\д
 • Обговорити проєкт можна на форумі або у телеграм-чаті інвесторів

ЖК «Лісопарковий»

Цей житловий комплекс зводять на межі мікрорайонів Слов’янка та Вишенька, по вулиці 600-річчя. Ця частина міста має простий та зручний зв’язок з центральним районом Вінниці, та відрізняється доволі розвиненою соціально-побутовою інфраструктурою. Магазини, садочки, школи, різноманітні заклади – все це є у кроковій доступності.

ЖК Лісопарковий візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування ЖК “Лісопарковий”

ЖК «Лісопарковий» складається з чотирьох будинків, три з яких вже збудовані та введені в експлуатацію. Четвертий будинок має отримати Сертифікат готовності до кінця року.

Будинки комплексу сучасні та стильні. «Ламані» форми, панорамні вікна, світлі фасади (з місцями для наружних блоків кондиціонерів!) – чотири будинки заввишки 13-16 поверхів справляють непогане враження. Розташовані вони на закритій облаштованій території та обладнані підземним паркінгом, який може слугувати укриттям, а перших поверхах – комерційні приміщення

В цьому ЖК у забудовника можна обрати 1-кімнатну квартиру площею 45-48 кв.м в будинку що будується. Вартість квадрату трохи більша за граничну вартість за програмою «єОселя» – 40,6 тис. грн. Тож «надлишок» у розмірі 3,2 тис. грн за кожен кв.м доведеться оплачувати самостійно.

P.S. Вже роблю підбірку варіантів новобудов за програмою «єОселя» у Івано-Франківську 🙂


147 відповідей
 • До речі, позичальник зобов’язаний самостійно стежити, щоб на ескроу-рахунку було достатньо коштів для оплати компенсаційної ставки (це ті самі 4%). Якщо їх там з якоїсь причини не буде (держава припинила фінансування програми, фінансування призупинено через несплату позичальником чергового платежу тощо), то оплатити цю частину потрібно буде самостійно.

  Дуже небезпечне зауваження, як на мене.

  Аліна
  14.10.2022 о 15:09

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, це має бути квартира тільки в багатоповерхівці, чи може бути таунхаус, котедж, дуплекс?

  Доброго дня. Може підскажете, чому в м. Житомирі всі банки, які підтримують програму є оселя, кредитують тільки квартири в багатоквартирних будинках, а котеджі, пентхауси відмовляються. Дякую.

  Наталія
  08.10.2022 о 09:22

  Цікавить питання стосовно військових, які можуть оформити іпотеку. Це тільки військові за контрактом? Не зрозуміло, якщо військовий мобілізований до ГУРу, чи може він оформити іпотеку?

  Тетяна
  26.02.2023 о 22:13
  Ірина Романова
  Наскільки мені вдалося з"ясувати, зараз всі чекають на додаткове фінансування програми "єОселя"...

  Дякую за інформацію. Але нажаль нічого нового. Всі чекають на фінансування, вже дуже довго, а термінів скільки чекати не кажуть. Так можно і рік чекати, і все життя. Реально в цьому році я так зрозуміла щоден не отримал квартиру по програмі. Я точно вже більше 1,5 місяця чекаю. Не зрозуміло в чому проблема? Стільки коштів дають з закордону, міліардами, а програму не фінансують, дуже дивно.

Читайте всі 147 коментарів на форумі: Є-Оселя: іпотека під 3%