«Є-Оселя 3%»: які столичні новобудови підходять для інвестування

Як я вже розповідала, в Україні стартувала державна програма пільгових іпотечних кредитів – «єОселя». У неї є певні обмеження – як по переліку тих, хто наразі може скористатися можливістю кредитування, так і по вимогам до житла, яке можна придбати по цій програмі. І якщо з переліком учасників все зрозуміло, то з варіантами квартир все не так однозначно. Зібрала для вас декілька варіантів столичних новобудов, квартири в яких підпадають під умови цієї програми.

Є-Оселя 3%: які столичні новобудови підходять для інвестування

Нагадаю, що пільгова іпотека «єОселя» видається на придбання нерухомості, площа якої не більша ніж 52,5 кв.м на одну людину. А якщо родина з складається з декількох людей, то на кожного наступного з них площа збільшується на 21 кв.м. При цьому вартість 1 кв. метра загальної площі житла не повинна перевищувати граничну вартість 1 кв. метра житла, визначену Мінрегіоном – збільшену у 2,5 рази для міст з населенням понад 300 тис. осіб, у 2 рази – для обласних центрів, а також населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж м. Києва та обласних центрів, та у 1,75 разів –  для міст з населенням від 100 тис. до 300 тис.

Тобто, гранична вартість квадратного метра для квартири у Києві має становити 46,7 тис. грн (18704 грн х 2,5), а максимальна сума кредиту – 2,45 млн грн (для родини з однієї людини).

Орієнтуючись саме на ці параметри, я й вирішила подивитись – чи є на первинному ринку пропозиції від забудовників, які їм відповідають. А як людина обережна – підшукувала лише готові чи майже готові квартири: або у вже зданих будинках, або в тих ЖК, які мають ввести в експлуатацію до кінця 2022 року.

На жаль, за заданими критеріями в Києві дуже обмежена пропозиція від забудовників – на визначених умовах мені вдалося знайти лише 17 ЖК (хоча наразі забудовники пропонують столичним інвесторам квартири у 179 новобудовах). До того ж деякі з цих новобудов, на мій власний погляд, дещо сумнівні з точки зору успішної інвестиції. Тому зі знайдених 17 новобудов я б особисто більш уважно розглянула (не інвестувала – а саме розглянула!) лише декілька ЖК. Ось вони.

ЖК «Кришталеві джерела»

В цьому ЖК можна підібрати квартиру у домах зданих черг за ціною квадратного метру від 45,1 тис. грн – що цілком задовольняє вимозі щодо граничної вартості квадратного метру для участі у програмі «єОселя».

ЖК Кришталеві Джерела візуалізація і на карті
Візуалізація та розташування ЖК “Кришталеві Джерела”

Є серед зданих квартир «Кришталевих джерел» і квартири, які цілком задовольняють вимогам з площі нерухомості – у цьому ЖК площа 1-кімнатних квартир стартує від 31 кв.м, тоді як за умовами Програми, максимальна площа житла для одинаків має становити 52,5 кв.м.

За даними ЛУН, мінімальна вартість найменшої 1-кімнатної квартири у зданих чергах ЖК «Кришталеві джерела» складає 1,8 млн грн – що теж вписується у рамки максимальної суми кредиту по «єОселі»для одинаків (2,45 млн грн).

ЖК «Кришталеві джерела» – це великий ЖК, який розташований у Голосіївському районі столиці, поряд з парком «Феофанія». До його складу входить декілька черг та форматів нерухомості – загалом більше 40 будинків.

 • Девелопер: KSM-GROUP
 • Вартість кв.м: від 45,1 тис. грн
 • Офіційний сайт проєкту: ЖК «Кришталеві джерела»
 • Дізнатися подробиці про комплекс можна тут, обговорити на форумі – тут, а у телеграм-чаті інвесторів – тут.

ЖК «Варшавський Плюс»

Ще один проєкт, який потенційно може зацікавити учасників програми «єОселя» – ЖК «Варшавський Плюс». Нещодавно останні будинки цього ЖК отримали Сертифікат готовності до експлуатації – отже, інвестори мають скоро стати повноправними власниками квартир у ньому. Але забудовник досі має декілька варіантів 1- та 2-кімнатних квартир, які задовольняють умовам дешевої іпотеки.

ЖК Варшавський Плюс візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування ЖК “Варшавський Плюс”

Наприклад, мінімальна вартість квадратного метру у 1-кімнатних квартирах тут становить 42,8 тис. грн, мінімальна площа 1-кімнатних складає 36 кв.м, а мінімальна вартість квартири – становить 1,87 млн грн. Тобто ці параметри цілком підпадають під умови оформлення кредиту «єОселя».

ЖК «Варшавський мікрорайон» – це один з тих ЖК, які будують у рамках ревіталізації території, колись зайнятої садами та теплицями агрофірми «Пуща-Водиця». Поряд з цим ЖК розташовані вже збудовані та ті, які ще будуються, ЖК «Варшавський мікрорайон», «V квартал», «Варшавський-2», «7 Квартал», «Діброва Парк» та ін. До складу ЖК «Варшавський Плюс» входить 10 будинків заввишки 22-26 поверхів, в яких розміщено майже 2,5 тис. квартир.

ЖК «Дніпровський»

Цей ЖК введений в експлуатацію наприкінці минулого року – і багато колишніх інвесторів вже не тільки отримали ключі від квартир, а й зробили в них ремонт. Тим не менше, тут все ще можливо придбати квартиру від забудовника – і навіть можна підібрати варіанти, які відповідають вимогам програми «єОселя».

ЖК Дніпровський візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування ЖК “Дніпровський”

Мінімальна площа вільних 1-кімнатних квартир в ЖК «Дніпровський» складає 28 кв.м – що нижче максимальної площі квартир, обумовленої програмою. Вартість квадратного метра становить 37-40 тис. грн, що цілком відповідає вимогам програми. Тож квартира загальною вартістю 1,12 млн грн (а саме стільки становить найнижча вартість квартири в цьому ЖК) може стати цікавим варіантом для тих, хто вирішить скористатися дешевою іпотекою «єОселя». Щоправда, квартир від забудовника залишилось небагато – і вони тільки 1-кімнатні.

ЖК «Дніпровський» розташований у Дніпровському районі столиці, на території жилмасиву Дарниця. Комплекс складається лише з одного будинку заввишки 26 поверхів, в якому налічується 336 квартир та є підземний паркінг.

 • Девелопер: KSM-GROUP
 • Вартість кв.м: від 30 тис. грн
 • Офіційний сайт проєкту: ЖК «Дніпровський»
 • Дізнатися подробиці про комплекс можна тут, обговорити на форумі – тут, а у телеграм-чаті інвесторів – тут.

ЖК «Терракотта»

ЖК «Terracotta» поки знаходиться в стані будівництва, але забудовник планує завершити всі роботи та здати проєкт в експлуатацію вже у цьому, 2022 році. Вартість квадратного метра у вільних квартирах комплексу стартує з 44,1 тис. грн – тож за цим параметром ЖК має проходити «кастинг» навіть у одиноких учасників програми «єОселя».

ЖК Терракотта візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування ЖК “Терракотта”

З параметром «площа квартир» теж наче все добре – площа квартир тут стартує від 41 кв.м. Та й по загальній вартості все ніби теж ок – мінімальна вартість квартири в ЖК становить 1,94 млн грн, тож і за цим параметром можна підібрати в ЖК майбутню квартиру для оформлення дешевої іпотеки. Головне, аби забудовник дотримав слова та дійсно здав комплекс в експлуатацію до кінця року. Сподіваюсь, так і буде, адже роботи на цьому ЖК вже відновлено.

Нагадаю, ЖК «Terracotta» будується у Дарницькому районі столиці. У складі проєкту 4 будинки заввишки 21, 24 та 27 поверхів, в яких розміститься 672 квартири. До речі – під будинками розташований підземний паркінг, який може слугувати укриттям.

 • Девелопер: Perfect Group при партнерстві «Альтіс-Девелопмент»
 • Вартість кв.м: від 44,1 тис. грн
 • Офіційна сторінка проєкту: ЖК «Terracotta»
 • Дізнатися подробиці про комплекс можна тут, обговорити на форумі – тут, а у телеграм-чаті інвесторів – тут.

ЖК Q-smart

Ще один столичний ЖК, який мають добудувати та здати в експлуатацію до кінця року – і який відповідає вимогам до житла, придбаного за програмою «єОселя», це ЖК «Кью-Смарт».

ЖК Q-Smart візуалізація і на карті
Візуалізація та розташування ЖК “Кью-Смарт”

Тут можна підібрати квартиру площею від 30 кв.м за ціною «квадрата» від 32,7 тис. грн. Мінімальна вартість квартири становить 1,15 млн грн – що цілком відповідає умовам кредитування за програмою.

ЖК «К’ю-Смарт» будують на Троєщині у Деснянському районі столиці. Комплекс складається трьох 6-поверхових будинків на 240 квартир.

 • Девелопер: Edelburg Development та RESA Development
 • Вартість кв.м: від 32,7 тис. грн
 • Офіційний сайт проєкту: ЖК Q-smart
 • Дізнатися подробиці про комплекс можна тут, обговорити на форумі – тут, а у телеграм-чаті інвесторів – тут.

N.B. В Києві є декілька проєктів, які зовсім трішки «не вписуються» в програму – чи то площа квартир на якийсь «метр» завелика, чи то вартість квадратного метру «на 100 грн» дорожча. Такі варіанти учасники програми «єОселя» теж можуть розглядати – але слід розуміти, що всі параметри, які не вписуються у визначені норми програми, під її дію не потрапляють.

Тобто, якщо квадратних метров буде більше — то їх доведеться викупати у забудовника самостійно, а не в іпотеку. А ось якщо квадратний метр коштує дорожче – то тут вже складніше: пільговий відсоток кредитування розповсюджується тільки на означену вартість метру, тож різницю його вартості потрібно буде закривати власним рахунком.

 А що з передмістям?

Для квартири у передмісті Києва максимальна вартість «квадрату» за програмою «єОселя» має становити 37,4 тис. грн (18704 грн х 2), а максимальна сума такого кредиту становитиме 1,963 млн грн. За такими параметрами в передмісті є багатий вибір квартир – майже 80 проєктів відповідають умовам кредитування.

Майже у кожному населеному пункті можна підібрати з десяток цікавих варіантів або серед готових, або серед майже збудованих ЖК. І цей факт, як на мене, свідчить про те, що програма «єОселя» матиме більший вплив не на столичних забудовників, а на тих, хто будує саме в передмісті – саме їм, скоріш за все, піде левова частка коштів дешевої іпотеки.

Але може статися й так, що деякі столичні забудовники дещо знизять ціни на власні квартири – аби стимулювати попит на них серед учасників «єОселі» і залучити додаткових інвесторів у власні проєкти.

Звісно, ці припущення можуть справдитися лише тієї умови, що «єОселя» стане не тільки робочою, але й масштабною програмою. А я сподіваюся, що саме так і буде.

P.S. У наступній підбірці роповім про новобудови в інших містах країни – ті, які відповідають умовам програми «єОселя» 😉  


151 відповідь
 • До речі, позичальник зобов’язаний самостійно стежити, щоб на ескроу-рахунку було достатньо коштів для оплати компенсаційної ставки (це ті самі 4%). Якщо їх там з якоїсь причини не буде (держава припинила фінансування програми, фінансування призупинено через несплату позичальником чергового платежу тощо), то оплатити цю частину потрібно буде самостійно.

  Дуже небезпечне зауваження, як на мене.

  Аліна
  14.10.2022 о 15:09

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, це має бути квартира тільки в багатоповерхівці, чи може бути таунхаус, котедж, дуплекс?

  Доброго дня. Може підскажете, чому в м. Житомирі всі банки, які підтримують програму є оселя, кредитують тільки квартири в багатоквартирних будинках, а котеджі, пентхауси відмовляються. Дякую.

  Наталія
  08.10.2022 о 09:22

  Цікавить питання стосовно військових, які можуть оформити іпотеку. Це тільки військові за контрактом? Не зрозуміло, якщо військовий мобілізований до ГУРу, чи може він оформити іпотеку?

  Тетяна
  26.02.2023 о 22:13
  Ірина Романова
  Наскільки мені вдалося з"ясувати, зараз всі чекають на додаткове фінансування програми "єОселя"...

  Дякую за інформацію. Але нажаль нічого нового. Всі чекають на фінансування, вже дуже довго, а термінів скільки чекати не кажуть. Так можно і рік чекати, і все життя. Реально в цьому році я так зрозуміла щоден не отримал квартиру по програмі. Я точно вже більше 1,5 місяця чекаю. Не зрозуміло в чому проблема? Стільки коштів дають з закордону, міліардами, а програму не фінансують, дуже дивно.

Читайте всі 151 коментар на форумі: Є-Оселя: іпотека під 3%