Нових ЖК стає менше: кому та що дозволили будувати в столиці 

Здається, реєстр будівельної діяльності трохи «полагодили» – в ньому більш-менш коректно запрацював пошук та й «вилітати» він став не через раз, а через два. Тож я швиденько скористалась можливістю переглянути нові дозвільні документи і з’ясувала, на які нові проєкти забудови столиці були отримані Дозволи на будівництво.

Нових ЖК стає менше: кому та що дозволили будувати в столиці 

Одразу зауважу: схоже, що цього літа ДІАМ не квапився роздавати документи направо-наліво. З 25 червня по 25 вересня в базі було зареєстровано лише 42 Дозволи на будівництво, причому статус «діючий» з них отримали лише 8 документів, інші мають статус «відмовлено».

Більше того, саме на початок будівництва нових ЖК мені вдалося знайти всього один документ. Ще декілька об’єктів будівництва можуть перетворитись в житлові новобудови лише потенційно. А ось інші проєкти, на які влітку замовники намагалися отримати дозвільну документацію, були повязані з будівництвом укриттів та поточним ремонтом будівель.

Тобто бачимо, що в столиці дійсно не поспішають розпочинати нове житлове будівництво – і це означає, що десь за рік-два вибір на столичній первинці може дещо звузитись.

ЖК на вул. Россошанська, 3

Чи не єдиний Дозвіл на будівництво нового ЖК в столиці було видано на проєкт по вулиці Россошанській, 3 в Дарницькому районі столиці. Відповідний Дозвіл було внесено в реєстр 11 вересня за номером ІУ013230830142.

Майбутній ЖК по вул. Россошанській, 3 дозвіл на будівництво та на карті
Дозвіл на будівництво та ділянка по вул. Россошанській, 3 в кадастровій карті

Мікрорайон, де розгорнеться нове будівництво, називається Рембаза – тут колись розташовувались чисельні підприємства з виготовлення та ремонту різноманітної техніки. Але вже давненько цю місцевість почали забудовувати житловими комплексами – поруч з майбутнім майданчиком знаходяться будинки ЖК «Вудсторія» та «Поліська».

Щодо нового будівництва, то наразі Дозвіл видано на будівництво лише 1 черги житлово-громадського комплексу. Згідно проєкту, до неї увійдуть три 9-поверхових будинки на 667 квартир та підземний паркінг. Гадаю, що крім цих 3 будинків, тут згодом побудують ще багато житла, адже площа ділянки становить майже 7 га.

До речі, кадастровий номер ділянки 8000000000:63:438:0056, а його цільове призначення цілком відповідає намірам забудови: 02.03 «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Замовником будівництва виступає ТОВ «Зручні технології» (серед засновників ), а генеральним підрядником – компанія «КДД Генпідряд». Який девелопер представлятиме цей проєкт на ринку, наразі невідомо. Як невідомо і який зовнішній вигляд матимуть будинки нового ЖК.

проспект Перемоги, 49/2

В липні 2023 року отримано Дозвіл на проведення реконструкції будівлі заготівельного цеху № 26 (літ. П) на проспекті Перемоги, 49/2 (Солом’янський район столиці). Номер документа ІУ013230714171.

Проєкт по проспекту Перемоги, 49/2 дозвіл на будівництво та на карті
Дозвіл на будівництво та ділянка по проспекту Перемоги, 49/2 в кадастровій карті

Після закінчення робіт на місці колишнього цеху має з’явитися «адміністративно-побутова будівля», але мені чомусь здається, що насправді будуватимуть тут все ж таки новий ЖК – скоріш за все, у вигляді «апарт-комплексу» (тобто де-юре без житлової складової).

Згідно ТЕП, після реконструкції будівля матиме лише 8 поверхів, але її висота зазначена на рівні 35,9 метрів – тож цілком можливо, що поверхів у новобудові буде не 8, а 11-12.

Проте ще раз підкреслю: все це тільки мої припущення, і цілком можливо, що на місці цеху №26 колишнього заводу «Більшовик» з’явиться новий офісний або торговельний центр.

Замовником будівництва виступає компанія «Будворк Лайн», а генеральним підрядником – НВБК «Нівелір».

вул. Костянтинівська, 74-а

Ще одне «потенційно житлове» будівництво (а точніше – реконструкція), на яке нещодавно було отримано Дозвіл, знаходиться за адресою: вул. Костянтинівська, 74-а. Це Подільський район столиці. Номер відповідного документа – ІУ013230717788, він був зареєстрований 18.07.2023 року.

Реконструкція по вул. Костянтинівській, 74А дозвіл на будівництво та на карті
Дозвіл на будівництво та ділянка по вул. Костянтинівській, 74А в кадастровій карті

В Дозволі не вказаний кадастровий номер ділянки, але скоріш за все, будуватимуть на ділянці з кадастровим номером 8000000000:85:288:0015, цільове призначенням якої 11.02 «Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості».

Звісно, цілком можливо, що результатом реконструкції дійсно стане 7-поверхова будівля «Адміністративно-виробничого комплексу зі складськими приміщеннями», як і зазначено в Дозволі. Але якщо зважити на той факт, що опікуватимуться реконструкцією компанії, пов’язані з девелоперським брендом KDD, то цілком ймовірно, що після закінчення робіт ми побачимо черговий апарт Standard One – цього разу, припустімо, Standard One Podil.

До речі, замовником майбутньої реконструкції виступає ТОВ «Експрессплата», а генеральним підрядником буде ТОВ «КДД Генпідряд».

Ще раз підкреслю: цілком можливо, що ДІАМ таки вдалося подолати корупцію в будівельній галузі, і столичні інвестори ніколи не отримають пропозицію інвестувати в майбутні квартири новобудови по вул. Костянтинівській, 74а.

P.S. Вже вивчаю реєстр будівельної діяльності в розрізі отриманих столичними забудовниками Сертифікатів готовності, тож сподіваюсь незабаром поділитися з вами інформацією про здані ЖК та їх черги – і привітати їх забудовників та інвесторів!


785 відповідей
 • Капитатор
  15.04.2020 о 14:24
  Декапитатор
  У каждого инвестора, гостя столицы свое виденье комфортабельного города. Это очень дискуссионный аспект в вопросах урбанистики. Если бы жителям столицы не нрави...

  Господи, как же надоело читать этот бред во всех темах про недвижимость. Нигде ни в одной стране мира застройка не решается простыми спросом и предложением. Спрос на недвижимость в столице физически невозможно удовлетворить, сколько ее не застраивай. Например, спрос на наркотики тоже никогда не заканчится, но почему-то продавать наркотики мне государство не разрешает. И здесь не работает аргументация: давайте попросим наркоманов не покупать наркотики. Мы просто их запрещаем продавать. Точка. Точно так же и с застройкой столичной земли: если вырубить Мариинский парк или Владимирскую горку, и построить там очередной убогий ЖК, квартиры там раскупят в любом случае. Здесь не с покупателями квартир нужно разговаривать…

  – Городская власть Киева, которая в теории должна представлять ВАШИ (жителя Киева) интересы…
  – раздает от ВАШЕГО имени…
  – ВАШИ (муниципальные) участки земли…
  – ГАСК и прочие многочисленные гос. конторы, которые существуют на ВАШИ налоги…
  – и должны представлять ВАШИ (горожанина) интересы…
  – раздают разрешения на застройку на этих участках всего что застройщик пожелает…
  – а могли бы раздавать эти разрешения со списком условий в ВАШИХ (жителя Киева) интересах, как это делается во всем мире. Например, этажность, количество квартир, благоустройство, внешний вид, инфраструктура, количество паркомест, обязанность эти паркоместа продавать только вместе с квартирой, обязанность сделать первый этажж коммерческий, и многое-многое другое.

  … но дурак у нас, конечно, покупатель.

  Я живу в Западной Германии в городе, где один квадратный метр жилья стоит 6 (шесть) тысяч евро. Это место, куда не прочь переехать половина земного шарика… В данный момент на сайте недвижимости я вижу в черте города всего 8 (восемь!) новостроек для продажи. Семь из них – это 4- и 5-этажные дома, и один 7-этажный. Это то, что у нас называют малоэтажным строительством или “клубными домами”; местные это называют высотками и “Бетонными мешками”. Почему так мало? Почему застройщики не застраивают город 25-этажными гетто?! А потому что нельзя. Власть в городе просто не принадлежит строительной мафии. И власть просто не выдает разрешения на строитльство. Все очень просто. Поэтому мой город с преимущественно 3-этажной застройкой на окраинах, и 5-8-этажной в центре. Поэтому у меня на районе вокруг моего трехэтажного (!) многоквартирного дома в радиусе одного (!) километра есть: сельхоз-поля, лес, озера, ручьи, дачи, конюшни, фермы, дикие олени и еще очень много чего… и все это не где-нибудь у черта на рогах, а в черте города, даже не на окраине, возле трамвайной остановки, в 15 минутах езды от центра города.

  Владимир
  27.01.2020 о 17:28
  Павел
  На Госпитальной 4 что-то строить собираются. Если боксера снова переизберут - Киеву хана.

  Киеву уже давно наступила хана. Из Киева уже невозможно сделать комфортный город.

  Бог Инвестиций
  10.03.2020 о 17:16
  Ірина Романова
  На днях изучила реестр выданных Градостроительных условий и ограничений, и поняла, что запущенный «маховик» застройки столицы и не думает снижать обороты. Изуч...

  Я так понял что новые нормы по высоте носят чисто декларативный характер. Ех сейчас бы с инвестора в квартиры в девелопера превратится)))) А если серьезно то таких наглых коррупционных сделок как на Антоновича 7 давно не видел. 3 млн за участок под дом минимум на 10 этажей возле самого Майдана. Серьезно????? 2 паркоместа в этом районе столько стоят. Неплохо так застройщик заработает. А за секонд который находятся в цехе Большевика на Шулявке 700 млн гривен хотят. Не страна а сказка)

  Киевлянин
  24.08.2019 о 14:34
  Ірина Романова
  Летом столичный Департамент градостроительства и архитектуры хотя и не так активно выдавал застройщикам Градостроительные условия и ограничения, но все же без ...

  Из рекреационных комплексов все эти застройщики и городская власть могут построить для нас разве что только крематорий)

  Виктор
  Хотел добавить свои 5 копеек на счет "общественно полезных" зон на Позняках 11. На счет парков и скверов полностью согласен, а вот на счет ТРЦ, по моему, все бо...

  Полностью с Вами согласна. Супермаркетов здесь вообще на каждом шагу! Это очень удобно, как по мне.

  Очень жду когда Ривер Молл обустроит свою часть набережной. А дальше, круто было бы, чтобы парк Берковщина привели в порядок и набережную ту, что ведет от парка к Дарницкому мосту, обустроили. Сделали бы как на Оболони!

  P. S. только Ривер Стоун раздражает, который решил, что вот им почему-то можно украсть у всех часть береговой зоны.

Читайте всі 785 коментарів на форумі: Проекты новостроек: что еще построят в Киеве?