Главная Форумы Рынок недвижимости Рынок недвижимости: итоги осени 2019

Рынок недвижимости: итоги осени 2019

Читать обзор
13 ответов

• Вася Вася
      4       3  
    Ответ
    Ірина
    Кооя
    В Маріуполі. Я сам здивувався. Це - за даними Держстату. Звісно, зарплати "в конвертах" не враховані. Можливо, тоді б Київ поки-що втримав би першість. Але висо...

ну допис в фейсбучєку від міністрика навряд можна вважати прям офіційними даними. а от на сайті держстату я цю інформацію не можу знайти…
    і в коментах там пишуть що в Енергодарі Запорізької області ще більша середня ЗП)
    ну і власне жителі самого Маріуполя пишуть що це все фігня і таких ЗП там нема і близько, і як тікали всі звідти — так і тікають, і не в останню чергу через екологічні умови, що, напевно, теж ніяк не може підняти Маріуполь в рейтингу міст, привабливих для проживання.

1        
    Ответ
    Кооя
    Ірина
    і в якому ж місті середня ЗП вища за Київ? і де подивитись ці офіційні дані?

В Маріуполі. Я сам здивувався. Це — за даними Держстату. Звісно, зарплати «в конвертах» не враховані. Можливо, тоді б Київ поки-що втримав би першість. Але високий рівень прихованої зарплати — таке-собі досягнення в плані привабливості місця проживання.

https://www.google.com/amp/s/amp.censor.net.ua/ua/news/3156976/mariupol_posidaye_pershe_mistse_za_rivnem_serednoyi_zarplaty_v_ukrayini_ponad_17_tys_grn_mylovanov

1  
    Ответ
    Ірина
      3       2  
    Ответ
    Кооя

Може і чекають три роки, щоб не сплачуватии 5%. Не знаю. Та це і не дуже важливо. Головне сам факт — зараз дуже багато готових і не заселених квартир. Набагато більше, ніж декілька років назад, коли для більшості власників квартир в новобудові це було першим їхнім особистим житлом і вони поспішали до нього переїхати з орендованої квартири, або від батьків. Тобто, власникам нинішніх порожніх квартир є де жити. Для чого їм порожні квартири — це вже їхня особиста справа. Потенційно більшість з цих квартир або будуть продані, або підготовані під здачу в оренду, або в них колись заселяться діти власників, котрим вже не треба буде нічого купувати. Як би там не було, але поступове заселення давно збудованих але досі напівпорожніх будинків відбиватиметься на зниженні попиту на покупку та оренду квартир.
    Розраховувати на масову міграцію людей до столиці, як це було раніше, не варто. Частина студентів столичних ВУЗів тут полюбому лишатиметься, але щоб як колись, люди все розпродували на переферії та цілими родинами їхали сюди — оце вже навряд чи. Навіть якщо комусь спаде на думку така ідея, скоріш за все вона зникне після спроб влаштувати дітей до столичного дитсадка або школи. В цьому плані будь-яке місто мільйонник виглядатиме куди привабливішим за Київ, значно менше поступаючись зараз у зарплаті, ніж це було колись. Вже зараз за офіційними даними Київ втратив першість серед українських міст за рівнем середньої зарплати.
    Це колись за київськими квартирами були черги як за дефіцитним товаром. Але це в минулому. Зараз тенденції такі, що комусь напарити київську квартиру, може стати ще тією задачкою. Колись покупці бігали за продавцями, забудовникам навіть не доводилось особливо витрачатися на рекламу. Зверніть увагу, чим останніх пару років забиті більшість столичних рекламних площ. Ще де-небудь забудовники так бігають за покупцями, як у Києві? Так ось слідом за забудовниками доведеться побігати і тим, хто піддався їхній рекламі, і купив квартиру без особливої необхідності в ній жити. Можливо навіть і вдастся з цієї покупки зробити якийсь прибуток. Але, ще раз повторю, квартири в Києві — це вже давно не дефіцитний товар, як у 2006-2007 роках, і передумов для минулої картини навіть не передбачається.

16       2  
    Ответ
    Stel
    Коля
    Я на форумі нерухомості сьогодні натрапив на просто прекрасне повідомлення представника одного із забудовників з приводу відключення електроенергії в місцях заг...

Ну такое явление было всегда и во всех ЖК. Большое количетсво квартир остается нетронутыми достаточно долго.
    Как раз для перепродажи их мало кто оставляет, все из-за налога в 5% который нужно платить в течении 3-х лет после вступления права собственности.
    Поэтому вариант перепродажи квартиры в состоянии от застройщика после сдачи не очень рентабельный.
    Перепродают или по переуступки до введения в эксплуатации — если купить на стадии котлована, а перепродвать под сдачу — то очень хорошая выгода за короткий срок.
    Либо уже оставляют и делают там ремонт и продают квартиру с полным фаршем — тогда можно хорошоа поднять на продаже квартиры с полным фаршем

Ответ
    Петр
    Юрий
    Я очікую, що запустять ринок землі і "колгоспники" почнуть масово продавати паї і вкладуватись в нерухомість в Києві, і на фоні всього цього ціна короткостроков...

Посчитайте для начала: средний пай у семьи до 3-4 Га, стоимость около 2т$/Га (в лучшем случае)! Теперь вопрос с 6-8килобаксов ЧТО они в Киеве купят, гараж?

11        
    Ответ
    Павел

Жилье в Киеве | Сколько стоит жилье в Украине?

4       9  
    Ответ
    Коля
    Юрий
    Я очікую, що запустять ринок землі і "колгоспники" почнуть масово продавати паї і вкладуватись в нерухомість в Києві, і на фоні всього цього ціна короткостроков...

Я на форумі нерухомості сьогодні натрапив на просто прекрасне повідомлення представника одного із забудовників з приводу відключення електроенергії в місцях загального користування в будинках, котрі здали в експлуатацію близько півтора роки назад: «Доброго дня, шановні інвестори! Прояснюємо ситуацію. Наразі у першій черзі ЖК «Нові Теремки» проживає менше половини мешканців від загальної кількості квартир, а сплачують комунальні послуги ЖЕКу, на жаль, ще менше. Тому, відповідно, зростає заборгованість Обленерго. Але, по-перше, відключення вже припинені, ліфти працюють, всюди є світло. По-друге, зараз ведемо переговори з Обленерго стосовно реструктуризації боргу, тобто будемо намагатися мінімізувати майбутні відключення. Бажаємо гарного дня, представники Novbud.»
    Я так розумію, що ота половина власників квартир, котрі не проживають та не мешкають в колись куплених квартирах — це і є майбутня черга бажаючих колись продати дорожче. Мабуть, доведеться чекати масового завалу «хрущів» через їх зношеність. Інших приводів для збільшення попиту я не бачу.
    І ще що характерно — представник забудовника навіть не намагається обіцяти, що відключень через незаселеність будинків не буде, хоч цей забудовник відомий своїми порожніми обіцянками. Він лише обіцяє «намагатися мінімізувати майбутні відключення».

5       3  
    Ответ
    Stel
    KtoStroit
    Да, удивительный рынок... Объем предложения уже который год растет, причин для роста спроса уже давно нет - а цены продолжают расти... Но законы рынка рано или ...

Ну спрос есть, как это. Я не видел большого прямо количество продающихся хороших квартир. В основном висит неликвид. Хорошие квартиры хватают быстро, как в аренде, так и в покупке.

Есть очень большая миграция населения — Киев с пригородами уже больше 5 млн человек (при плюс минус официальном населении города Киева около 2,5 млн).
    Не все прям так могут и хотят в Польшу и другие страны. А Киев, и другие города милионники по сути единственные полицентры, где есть работа и возможности для бизнеса почти в любой сфере. Вот и едут, кто могут в эти самые города и формируют спрос.

7        
    Ответ
    KtoStroit

Да, удивительный рынок… Объем предложения уже который год растет, причин для роста спроса уже давно нет — а цены продолжают расти… Но законы рынка рано или поздно раставят все на свои места

6       2  
    Ответ
    Юрий
    Коля
    Вторичка у нових та відносно нових будинках, а також готові квартири від забудовників найімовірніше подорожчають. Але не дуже. Таких космічних цін як до 2008 че...

Я очікую, що запустять ринок землі і «колгоспники» почнуть масово продавати паї і вкладуватись в нерухомість в Києві, і на фоні всього цього ціна короткостроково злетить вверх, та дозволить продати житло в Києві та купити десь хоча б в якомусь зручному містечку як Краків чи Вроцлав… хоча напевне я не один такий розумний і навіть при запуску ринку і продажах умовні «колгоспники» не будуть бігти наввипередки щоб вкладатись в «сталіцу», хоча надіюсь я помиляюсь.

4       7  
    Ответ
    Коля

Вторичка у нових та відносно нових будинках, а також готові квартири від забудовників найімовірніше подорожчають. Але не дуже. Таких космічних цін як до 2008 чекати не варто. Конкуренція на ринку нікуди не зникне, навіть якщо її не витримає частина забудовників. Кордони стали відкритішими, підросло покоління, для котрих іноземні мови взагалі не є проблемою. Київ — не настільки комфортне місто для проживання, щоб житло в ньому коштувало дорожче за інші європейські міста. Києву доведеться ще дуже постаратись, щоб молоде покоління захотіло купити тут житло. І справа не тільки в ціні квадрата. В багатьох випадках нема можливості влаштувати дітей в дитсадок або школу поблизу дому. Якими б елітними і преміум словами продавці не називали такі будинки, чи буде комфортним в них життя, якщо кожен день доводитиметься купу часу витрачати на поїздки в школу крізь дорожні затори? Це ті фактори, котрі забувають і не хочуть враховувати забудовники, намагаючись спрогнозувати майбутні ціни.

44       2  
    Ответ

Анализ рынка недвижимости осени 2019 года динамика стоимости квартир Началась зима, а значит пришло время подвести осенние итоги на столичном рынке недвижимости. Давайте посмотрим, куда двигались цены и какие факторы влияли на них, посчитаем сколько было сдано новых квадратных метров и, конечно, прикинем чем закончится этот год для строителей, девелоперов и частных инвесторов.
    Продолжение читайте в моём обзоре Рынок недвижимости: итоги осени 2019

Ответ

* - обязательное поле