Нові проєкти: які ЖК почали будувати під час агресії

От хто-хто, а деякі забудовники на 100% вірять у нашу швидку перемогу та майбутнє процвітання країни! Я сподіваюсь, що саме цим можна пояснити той факт, що вони навіть за часів війни виводять на ринок нові ЖК.

Зробила добірку київських та львівських новобудов, які представили інвесторам вже після того, як російські фашисти вдерлися на наші землі. Зауважу, що нових проєктів було небагато – але ж вони є. І тим, хто цікавиться ринком новобудов, варто про них знати. 

В Києві за часів збройної агресії рф стартували продажі лише в двох проєктах – невеликому котеджному містечку таунхаусів IHOUSE VILLAGE та в ЖК Hvoya.

Таунхауси IHOUSE VILLAGE

Комплекс таунхаусів IHOUSE VILLAGE будують по вул. Кооперативній (мікрорайон Жуляни, Голосіївський район міста). Ця місцевість – один з приватних секторів Києва, який зараз доволі активно забудовується різноманітними клубними будинками і таунхаусами. Хоча й вишукані маєтки тут теж не рідкість.

Таунхауси Айхаус Віллідж візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування проєкту “Айхаус Віллідж”

Комплекс «Айхаус Віладж» – це 12 таунхаусів, згрупованих у дві лінії (5 та 7 домоволодінь), які вмістились на невеликій земельній ділянці площею 20 соток (0,2 га). Тож на кожне домоволодіння прийдеться 0,7 соток власної прибудинкової території, на якій розміститься невеликий дворик. Парковка для автівок розташується перед будинками, а власна територія буде огороджена парканом.

Будують таунхауси з цегли, будинки утеплюють пінопластом та мінеральною ватою, підключають до мережі централізованого водопостачання та електромережі. Каналізування побудоване на основі септику, а опалювати квартири буде електрика.

Всі таунхауси будуть однакові: триповерхові домоволодіння площею 85 кв.м, з трьома спальнями, двома санвузлами та великою кухнею-столовою. Забудовник виконає чорновий ремонт, що дозволить мешканцям зекономити час та гроші на підготовці до новосілля.

Вартість таунхаусу в IHOUSE VILLAGE складає $78,5 тис., які можна виплачувати протягом року з першим внеском від 30%.

 • Забудовник/девелопер: Ihouse Development
 • Строк здачі в експлуатацію: н\д
 • Офіційний сайт ЖК: н\д

ЖК Hvoya

Не скажу, що ЖК Hvoya – така вже новина на столичній первинці. Його анонсували ще у 2020 році, але відкрився для інвесторів цей проєкт тільки зараз.

Будують ЖК «Хвоя» у Пущі-Водиці, по вул. Юнкерова (Оболонський район міста) – біля озера, серед дерев та недалеко від зупинки трамваю, який їздить до Києва. До речі, будують доволі активно – забудовнику залишилися фасадні та внутрішні роботи.

Згідно проєкту, цей ЖК складається лише з одного будинку, який має 4 поверхи та 8 секцій – і розміститься в ньому 173 квартири. Для автівок запланований підземний паркінг на 60 паркомісць.

ЖК Hvoya візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування ЖК “Хвоя”

Будують комплекс за монолітно-каркасною технологією, стіни – керамоблок. Фасади обіцяють утеплити мінеральною ватою. А основні комунікації мають бути централізованими, крім опалення – воно буде індивідуальним в кожній квартирі.

Вартість квадратного метра в ЖК Hvoya стартує від $1,8 тис в 1-кімнатних квартирах та від $1,6 тис в 2- та 3-кімнатних. Враховуючи, що площа 1-кімнатних тут складає 39-52 кв.м, то на інвестицію в цей проєкт потрібно не менш ніж $69,5 тис.

Зауважу, що багатоквартирний ЖК Hvoya будують на ділянці землі з кадастровим номером 8000000000:85:068:0025, цільове призначення якої на Кадастровій карті (коли вона була ще відкрита) було позначене як «Для реконструкції з розміщенням, будівництвом, експлуатацією і обслуговуванням індивідуальних малоповерхових житлових будинків».

Таке ж формулювання використано в Дозволі на виконання будівельних робіт № ІУ113193182643, яке забудовник отримав ще у  листопаді 2019 року – в документі йде мова про те, що дозволяється будівництво індивідуальних малоповерхових житлових будинків. І якщо в дозвільній документації не сталось ніяких змін, то гадаю, що отримати Сертифікат готовності забудовнику буде дуже непросто.

Тож я наполегливо раджу тим, кого зацікавив цей проєкт, пересвідчитись, що забудовник привів у відповідність «де-юре» та «де-факто» та має на руках дозвільні документи на будівництво саме того, що він зараз будує.

 • Забудовник/девелопер: ZIM Group
 • Строк здачі в експлуатацію: 2 перші секції (№6-8) – 3 квартал 2023 року, інші – н\д
 • Офіційний сайт ЖК «Хвоя»

Львівські забудовники з часів початку агресії представили потенційним інвесторам трохи більше проєктів. До речі, майже всі вони – від одного забудовника. Але давайте все розбирати крок за кроком.

ЖК CONTINENT ART

Цей львівський ЖК розташований у мікрорайоні Знесіння у Шевченківському районі міста по вулиці Джона Леннона – і мурал з портретом цього музиканта прикрашатиме стіну одного з будинків комплексу.

Будинок з’явиться впритул до вже існуючої новобудови, але буде геть на неї не схожий, що можна побачити на візуалізації.

ЖК Continent Art візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування проєкту ЖК “Континент Арт”

Це буде монолітно-каркасний будинок заввишки 9 поверхів на 50 квартир. Стіни з цегли та керамоблоків, утеплення з мінеральної вати, індивідуальна система опалення в кожній квартирі – все це є у проєкті ЖК.

Тут можна проінвестувати 1- або 2-кімнатну квартиру площею від 39 кв. м та 60 кв.м відповідно, за ціною квадратного метра від $610 тис. Мінімальна сума інвестиції становить $26 тис.

Проєкт будується на ділянці з кадастровим номером 4610137500:09:001:0055. Його цільове призначення відповідає намірам забудовника: 02.03 «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Забудовник має МУО на будівництво багатоквартирного дому та Дозвіл на будівництво за № ЛВ012220127270.

 • Забудовник/девелопер: «Континент»
 • Строк здачі в експлуатацію: 4 квартал 2023 р.
 • Офіційний сайт ЖК «Континент Арт»

ЖК «Миколайчука, 38»

Як нескладно здогадатись, ця новобудова розташована поряд з ЖК CONTINENT ART – у тому ж мікрорайоні Знесіння, але по вулиці Миколайчука (Шевченківський район міста). Це майже північна околиця міста – поряд ліс та гори, тож можу припустити, що повітря тут має бути чистим, а екологія – гарною. Мікрорайон, де будують ЖК «Миколайчука, 38», ще розвивається, але вже має необхідну інфраструктуру.

Сам комплекс складатиметься з 3 будинків заввишки 7, 9 та 16 поверхів, які мають нестандартну «округлу» архітектуру. Будують їх за монолітно-каркасною технологією, стіни викладатимуть з цегли, а фасади утеплюватимуть пінополістиролом з мінеральною ватою. Опалення будинків відбуватиметься за рахунок власних котельних.

ЖК Миколайчука, 38 візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування проєкту “Миколайчука, 38”

Скільки квартир заплановано в комплексі достеменно невідомо, але вважаю що їх буде близько 400. Тут можна обрати 1-, 2- та 3-кімнатні варіанти площею від 35 кв.м, 47 кв.м та 70 кв.м відповідно. Ціна квадратного метру стартує від $740, тож мінімальна сума інвестиції становить близько $26 тис.

Будинок зводять на ділянці з кадастровим номером 4610137500:11:015:0070, цільове призначення якого відповідає намірам забудовника – 02.03 «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». А у червні 2022 року забудовник повідомив, що отримав Дозвіл на будівництво цього ЖК (№ документу ЛВ012220624746).

 • Забудовник/девелопер: «Галжитлобуд»
 • Строк здачі в експлуатацію: 1 квартал 2024 р.
 • Офіційний сайт ЖК «Миколайчука, 38»

ЖК «Трускавецька, 48»

Майданчик цього житлового комплексу розташувався, як не дивно, по вулиці Трускавецькій (Франківській район Львова) – на південно-західній околиці міста, біля аеродрому «Скнилів». Цей проєкт теж входить до портфелю девелопера «Галжитлобуд».

У складі проєкта – один 10-поверховий будинок на 179 квартир, який зводять за монолітно-каркасною технологією будівництва. Стіни тут теж будуть мурувати з цегли, фасади утеплюватимуть пінополістиролом та мінеральною ватою, а фасади прикрасять за допомогою штукатурки. Мені сподобалось, що «Галжитлобуд» не «штампує» свої новобудови за одним й тим самим проєктом – зовні цей ЖК відрізнятиметься від свого «брата» на вул. Миколайчука.

ЖК Трускавецька, 48 візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування проєкту ЖК “Трускавецька, 48”

В  ЖК «Трускавецька, 48» можна проінвестувати 1- або 2-кімнатну квартиру площею від 29 кв.м та 57 кв.м відповідно. Вартість «квадрата»тут становить $620, а мінімальна сума інвестиції складає $17,8 тис.

Зверну увагу потенційних інвесторів, що ділянка, на якій будується цей ЖК, має цільове призначення, що не дуже відповідає намірам забудовника: судячи з відкритих даних, ділянка має кадастровий номер 4610136900:09:005:0007, а призначена вона «Для будівництва і обслуговування будівель ринкової інфраструктури» – а не «багатоквартирних будинків», як мало б бути. До того ж, згідно МУО (№189 від 06.03.2020 р.), на цьому майданчику будують зовсім не багатоквартирний будинок, а офісний центр. Тож я закликаю інвесторів бути дуже уважними.

 • Забудовник/девелопер: «Галжитлобуд»
 • Строк здачі в експлуатацію: н\д
 • Офіційний сайт ЖК «Трускавецька, 48»

ЖК «На Величковського»

Не повірите, але ЖК «На Величковського» дійсно зводять на вулиці Величковського у Шевченківському районі Львова.

Це буде єдиний будинок заввишки 16 поверхів, в якому розміститься 116 квартир. Архітектура проєкту – доволі нетривіальна: будинок ніби складається з двох частин, встановлених друг на друга з невеликим зміщенням. На рендерах будинок виглядає незвично. Було б цікаво подивитись на нього вживу.

ЖК На Величковського візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування проєкту ЖК “На Величковського”

Дім зводять за монолітно-каркасною технологією, його стіни змурують з цегли, а фасад утеплять пінопластом. Опалення тут буде автономним, за рахунок власної котельної.

Інвесторам пропонують  тут 1-, 2-, 3-, 4- та навіть 5-кімнатні квартири, квадратний метр в яких коштує від $590. Мінімальна сума інвестицій складає лише $17 тис.

Хочу звернути увагу потенційних інвесторів, що наразі у забудовника немає повного пакету дозвільної документації на будівництво цього ЖК. Хоча будівництво ведеться на «правильній» земельній ділянці з кадастровим номером 4610137500:11:015:0070 та цільовим призначенням «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку», а також у забудовника є МУО, що у червні 2022 року були  затверджені рішенням Львівського виконкому за №478. Але саме Дозволу на проведення будівельних робіт мені знайти не вдалося. Тож я раджу потенційним інвесторам пересвідчитись, що забудовник таки отримав цей документ.

 • Забудовник/девелопер: «Галжитлобуд»
 • Строк здачі в експлуатацію: 4 квартал 2024 р.
 • Офіційний сайт ЖК «На Величковського»

ЖК Family House

Цей житловий комплекс теж розташований у Шевченківському районі Львова, але по вулиці Пилипа Орлика. Це північна околиця Львова.

ЖК Family House складається з 8 будинків заввишки 5-6 поверхів, деякі з яких будуть «поєднані» між собою комерційними приміщеннями. Під будинками спроєктований підземний паркінг, у дворах – дитячі та спортивні майданчики та гостьовий паркінг.

ЖК Family House візуалізація і на карті
Візуалізація та місцерозташування проєкту ЖК “Фемелі Хаус”

Незважаючи на невисоку етажність, забудовник обрав монолітно-каркасну систему будівництва. Стіни – цегла, утеплення – пінопласт та мінеральна вата. У кожній квартирі – власна система опалення.

Тут можна проінвестувати в 1-, 2- або 3-кімнатну квартиру за ціною квадратного метру від $710. А мінімальна сума інвестиції в цей проєкт становить близько $26 тис.

ЖК «Фемелі Хаус» будують на ділянці з кадастровим номером 4610137500:08:001:0896, цільове призначення якого відповідає намірам забудовника –  02.03 «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Рішенням Львівської міськради за № 429 від 28.05.2021 забудовнику видані МУО, а на початку лютого 2022 року він отримав Дозвіл на проведення будівельних робіт за № ЛВ012220204397.

 • Забудовник/девелопер: «Галжитлобуд»
 • Строк здачі в експлуатацію: 1-2 квартал 2024 р.
 • Офіційний сайт ЖК Family House

P.S. Як бачите, незважаючи на агресію, від якої потерпає наша країна, «будівельне життя» триває. Забудовники презентують інвесторам свої нові проєкти – тож інвестори повинні пильно придивитися до новобудови, перш ніж вкладати в них гроші 😉

P.P.S. Нагадаю, що обговорити ці проєкти можна на форумі блогу, в телеграм-чаті інвесторів чи на сторінці у ФБ.


48 відповідей
 • Станилав
  18.08.2022 о 19:32

  А ГАЛЖИТЛОБУД в Киеве закончил свои обьекты ? Баггоутовская, Мрия, что-то на Куреневке… Все введено в эксплуатацию со светом и водой ? Обобрали Киев и вернулись домой с набитыми карманами. Как инвестор много могу о них поведать, о их постоянной лжи , отмазках, сроках ввода, слегка, лет на 5 нарушенных. Может дома у себя так гадить не будут, хотя, “привычки вора удивительно сильны”…

  Так і є.
  ЖК Багговутівський “введений в експоуатацію” у 2021 році. Води, електирики, газу немає. Котельня без газу працювати не буде. Фактично ЖК без опалення. Після отримання сертифікату пройшло 1.5 року. Нічого не зроблено. Галжитлобуд кошти киян витрачає на нові ЖК у Львові, які теж не добудує.

  Денис
  19.08.2022 о 08:02

  ГЖБ – мошенники, это давно всем известно.

  Віталій
  24.08.2022 о 13:40

  Вельмишановний ГалЖитлоБуд НЕ ЗАКІНЧИВ НІ ОДНОГО ПРОЕКТУ В КИЄВІ.
  Інвестори ЖК БАГОВУТІВСКИЙ вже 1,5 років чекають на системи життєзабезпечення (водопостачання, світло, каналізація, газ) після отримання сертифікату на введення в експлуатацію.
  В цей час ГЖБ розповідає про світле майбутнє новим інвесторам у Львові. Люди, схаменіться. Не вірте обіцянкам цього забудовника.

  Ірина
  24.08.2022 о 12:48

  Галжитлобуд шахраї!
  Будують нові об’єкти у Львові ,тоді як у Києві кинули інвесторів! Побудували пусту коробку і незаконно ввели в експлуатацію,а опалення,води, каналізації досі немає! І ніхто не збирається добудовували!
  А людям нема де жити в той час…

Читайте всі 48 коментарів на форумі: Нові проєкти: які ЖК почали будувати під час агресії