Збудували: які ЖК здали в столиці наприкінці 2022 року

Незважаючи на війну, блекаути та регуляні повітряні тривоги, більшість столичних забудовників продовжують працювати – а деякі з них навіть встигають завершити будівництво своїх ЖК чи їх черг. Я вже розповідала про столичні новобудови, які були здані наприкінці літа та на початку осені, а зараз розповім про ЖК, які отримали Сертифікат готовності до експлуатації наприкінці минулого року.

Збудували: які ЖК здали в столиці наприкінці 2022 року

ЖК «Варшавський-2»

Завершивши будувати ЖК «Варшавський Плюс», девелопер цього проєкту всі сили кинув на свій сусідній проєкт – ЖК «Варшавський-2». І наприкінці листопада 2022 року отримав Сертифікат готовності до експлуатації перших трьох будинків вже цього ЖК. Як повідомляє забудовник, будинки №№ 14.1, 14.2, 14.3 ЖК «Варшавський-2» визнані добудованими, номер відповідного документу – ІУ 123221121986.

ЖК Варшавський-2 візуалізація та введені будівлі
Візуалізація та введені будівлі ЖК “Варшавський-2”

Нагадаю, ЖК «Варшавський Плюс» – один з декількох нових житлових комплексів, що будуються в рамках ревіталізації земель, які належали агрофірмі «Пуща-Водиця». На місці садів та теплиць, які колись займали чималенький шмат Виноградаря (Подільський район), зараз ростуть багатоповерхівки нового столичного мікрорайону, який офіційно називається «багатофункціональний житловий район на вул. Маршала Гречка та просп. Правди» і який наразі складається з ЖК «Варшавський Мікрорайон», «Варшавський Плюс», «Варшавський-2», «Діброва Парк», «5 Квартал» та «7 Квартал».

Більшість з цих ЖК вже збудовані та здані («Варшавський Мікрорайон», «Варшавський Плюс», «5 Квартал», частково «Діброва Парк») – і ось до цього переліку додались перші будинки ЖК «Варшавський-2».

Цей житловий комплекс розташований в глибині кварталу нової забудови – за перетином вулиць Межова та Олександра Олеся, на примірно рівній відстані від проспекта Правди та вулиці Північно-Сирецької. До складу комплексу має увійти 13 будинків перемінної висотності – від 9 до 25 поверхів, а загальна кількість квартир сягне 1,5 тис.

Закриті для сторонніх двори з дитячими та спортивними майданчиками, велодоріжки, ландшафтний дизайн, побутова та соціальна інфраструктура (в рамках будівництва ЖК забудовник збудує і дитячий садок, а на перших поверхах домів є приміщення для розміщення магазинів, салонів та кав’ярень) – таким має бути цей комплекс вже за декілька років.

Крім трьох зданих домів, в рамках проєкту вже збудовано ще 3 будинки (№№15.1, 15.2 та 16.1), які мають ввести в експлуатацію вже ось-ось (забудовник планував отримати Сертифікат наприкінці 2022 року, але, здається, не встиг). Ще один будинок (№16.2) обіцяють здати у 3 кварталі 2023 року. Зауважу, що в цих будинках вільних квартир у забудовника не залишилось.

Але нещодавно для інвестування було відкрито будинки №№ 10.1, 10.2 та 10.3, які планують збудувати та ввести в експлуатацію за рік, у 1 кварталі 2024 року – в них можна обрати майбутню 1-, 2- або 3-кімнатну квартиру.

ЖК Be the One

Ще один житловий комплекс, який наприкінці року отримав Сертифікат готовності до експлуатації (№ документу ІУ 123221013756) – ЖК Be the One. Розташований він на західній околиці Києва, по вул. Василя Стуса, 35-37 (Святошинський район), біля станції метро «Житомирська».

ЖК Бі зе Ван візуалізація та введені будівлі
Візуалізація та введені будівлі ЖК

Цей проєкт поєднує в собі два формати нерухомості: житлову частину та бізнес-центр класу «А». Щоправда, в житловій «половині» саме квартир де-юре немає – через те, що згідно з дозвільними документами комплекс є «науково-учбовим центром з гуртожитком готельного типу», житлова частина складається з апартаментів. Чим відрізняються апартаменти від квартир я розповідала тут.

У складі новобудови – 403 апартаменти, серед яких є невеличкі студіо, повноцінні 1-кімнатні, просторі 2-кімнатні варіанти та навіть планування з терасами. Також можна придбати приміщення у бізнесовій частині – її площа складає більше 15 тис. кв.м, і в ній теж поки що є вільні площі.

Покупцям обіцяють 4-зірковий сервіс, загальну лаунж-зону, коворкінг, спортзал, власну інфраструктуру – все, що необхідно для тих, хто прагне до work-life balance. А ще – готові до прийому мешканців квартири з ремонтом. До речі, це зараз неабияка перевага, адже останнім часом оздоблювальні матеріали та роботи суттєво здорожчали.

А ось до недоліків пропозиції (принаймні зараз) можна віднести індивідуальну систему опалення у кожному апартаменті, яка базується на електриці.

 • Замовник будівництва: ТОВ «Софтлайн-ІТ»
 • Вартість кв.м – від $1930
 • Офіційний сайт проєкту: ЖК Be the One
 • Дізнатися подробиці про комплекс можна тут, а взяти участь в обговоренні –  на форумі чи у телеграм-чаті інвесторів – тут.

ЖК «Нивки-Парк»

Отримав Сертифікат відповідності і черговий будинок ЖК «Нивки-Парк» – девелопер повідомив про отримання Сертифікату за №  ІУ 123221109535, який визнає готовим до експлуатації черговий будинок (№12 за генпланом) проєкту. Зараз в цьому ЖК введені вже 9 будинків – і девелопер працює над будівництвом ще трьох домів, один з яких (№11 за генпланом) планують здати вже у 1 кварталі нинішнього, 2023 року.

ЖК Нивки-Парк візуалізація та введені будівлі
Візуалізація та введені будівлі ЖК “Нивки-Парк”

У складі ЖК «Нивки-Парк» значиться 12 будинків заввишки 12-17 поверхів, в яких розміститься близько 3 тис. новеньких квартир. Будують його у Святошинському районі столиці неподалік проспекта Перемоги, поблизу станції метро «Нивки». Зауважу, що ближче за підземку вздовж ЖК проходить залізнична колія – і це може створювати мешканцям деякі незручності.

Проте забудовник подбав про безпеку та комфорт в ЖК. Територія комплексу закрита для сторонніх, на ній, окрім будинків та благоустрою, є заклади торгівлі та дитячий садочок. Для паркування автівок передбачений підземний паркінг (який може стати укриттям під час повітряної тривоги).

Наразі у забудовника можна як придбати готові квартири в зданих будинках (в тому числі, за програмою «єОселя»), так і інвестувати в житло, що будується. Більше того, забудовник пропонує покупцям та інвесторам квартири з різним ступенем оздоблення – без ремонту або з повним ремонтом та базовими меблями (кухня, санвузол).

 • Девелопер: Інтергал-Буд
 • Вартість кв.м: в зданих будинках від $1,3 тис., в найближчому до здачі будинку – від $0,9 тис.
 • Офіційний сайт проєкту ЖК «Нивки-Парк»
 • Дізнатися подробиці про комплекс можна тут, а взяти участь в обговоренні –  на форумі чи у телеграм-чаті інвесторів – тут.

ЖК «Старт»

Наприкінці минулого року повідомив про отримання Сертифікату готовності до експлуатації і девелопер ЖК «Старт», щоправда, лише першого будинку цього проєкту. Номер документу ІУ123221111832. Сподіваюсь, що і закінчення будівництва другого будинку не за горами – адже девелопер планував здавати в експлуатацію обидва будинки одночасно.

ЖК Старт візуалізація та введені будівлі
Візуалізація та введені будівлі ЖК “Старт”

ЖК «Старт» – це житловий комплекс, який зводять по вулиці Шолуденко у Шевченківському районі столиці. Поблизу новобудови – дві станції метро різних гілок («Політехнічна» та «Лук’янівська»), до яких можна дійти за 10-15 хв, розвинена соціально-побутова інфраструктура. Але головний сусід – це все ж таки стадіон «Старт», який знаходиться пліч-о-пліч з комплексом.

До складу ЖК «Старт» входять два житлових будинки, кожен з яких складається з декількох секцій різної поверховості, та секція з комерційними приміщеннями торгового центру, яка об’єднує житлові будинки. З додаткових переваг – наявність дитячого садочка, який має з’явитися в ЖК та підземний паркінг, який може слугувати укриттям.

Будівлі розташовані у вигляді трикутника, внутрішня частина якого – це приватний простір, закритий для автівок та сторонніх. Загалом, комплекс виглядає стильним та сучасним: перемінна поверховість секцій, панорамне скління, елементи вертикального оздоблення фасаду та стримана кольорова гама – все це виділяє проєкт на тлі оточуючої забудови.

В двох будинках ЖК «Старт» розміститься 820 квартир – і всі вони вже знайшли своїх власників. Тож тим, хто схоче придбати квартиру у цьому ЖК, варто моніторити вторинний ринок.

 • Девелопер: bUd development
 • Вартість кв.м: вільних квартир в забудовника не залишилось.
 • Офіційний сайт проєкту ЖК «Старт»
 • Дізнатися подробиці про комплекс можна тут, а взяти участь в обговоренні –  на форумі чи у телеграм-чаті інвесторів – тут.

ЖК Respublika

Як і було обіцяно, наприкінці року забудовник повідомив про отримання Сертифікату готовності до експлуатації чергового будинку ЖК «Республіка» – документом за № ІУ 123221125721 дім №25 визнано добудованим. Але це ще не все – на початку 2023 девелопер похвалився що отримав Сертифікат готовності для будинку №301, який мали здавати лише у 2 кварталі 2023 року – чудова новина для майбутніх мешканців цього проєкту. Таким чином, наразі з 16 будинків, які входять до складу цього ЖК, 9 домів вже мають Сертифікати.

ЖК Respublika візуалізація та введені будівлі
Візуалізація та введені будівлі ЖК “Республіка”

Нагадаю, цей житловий комплекс (чи, скоріше, повноцінний сучасний мікрорайон з повною власною інфраструктурою) будують на околиці Києва по вул. Кільцева дорога в Голосіївському районі. Забудовник доволі креативно підійшов до розробки проєкту: визначившись з концепцією (місто в місті) та стилістикою, кожну нову чергу ЖК проєктують з урахуванням побажань мешканців, інвесторів та кон’юнктури ринку. Як на мене, виходить доволі непогано 🙂

Наразі в ЖК «Республіка» покупцям та інвесторам пропонують як готове житло, так і квартири, які ще будуються – причому готові квартири можна придбати за програмою «єОселя». Сподіваюсь, що в майбутньому і девелопер більш тісно співпрацюватиме з цією програмою, і у пільгову іпотеку можна буде придбати не тільки готове житло, а й квартири, які ще будуються.

 • Девелопер: К.А.Н. Девелопмент
 • Вартість кв.м: в збудованих домах від $1,8 тис., в будинках, що будуються – від $1,9 тис.
 • Офіційний сайт проєкту
 • Дізнатись подробиці про ЖК можна тут, а взяти участь в обговоренні –  на форумі чи у телеграм-чаті інвесторів

P.S. Я вітаю всіх забудовників та інвесторів зданих новобудов! Але розумію, що до цього переліку могли не потрапити деякі здані проєкти – адже реєстр будівельної діяльності досі закритий для громадськості. Тож запрошую вас доповнити цей список у коментарях на форумі чи у чаті інвесторів новобудов у телеграм.


148 відповідей
 • Максим
  30.10.2020 о 15:46

  Очень интересно.
  Думаю, стоит это сделать регулярной рубрикой и выдавать такую информацию в конце каждого месяца.

  Галина
  30.10.2020 о 16:27

  очень интересная публикация, голосую за регулярность таких статей.
  Спасибо

  Олександр
  30.10.2020 о 17:26

  Я вважаю що це дуже важлива тема для інвесторів, як тих хто вже інвестував, так і майбутніх. Дякую Вам за Ваші труди.

  Очень важная информация, спасибо! Пишите еще ))

  Эндрю
  30.10.2020 о 18:55

  А в пригородах можно такой
  же обзор?

Читайте всі 148 коментарів на форумі: Дозволи та сертифікати на будівництво