Розтермінування: що пропонують столичні девелопери

Багато українців покладали надію на єОселю у вирішенні власного квартирного питання. Але фінансування програми буксує, тож інвестори активніше починають вивчати пропозиції забудовників по розтермінуванню на готове чи майже готове житло.

Подивилась, в яких столичних ЖК пропонують розстрочку з найменшим першим внеском та найдовшим терміном виплат.


Розтермінування: що пропонують столичні девелопери

ЖК «Файна Таун»

Як на мене, то в цьому житловому комплексі наразі діють найпривабливіші умови розтермінування: девелопер готовий запропонувати новим інвесторам розстрочку виплат на 7 років з першим внеском лише 10%.

Щоправда, вартість квадратного метра майбутнього житла в ЖК «Файна таун» не з дешевих – він коштує від $1850 в тих будинках, які ще мають статус «будуються». Проте зауважу, що незважаючи на війну, забудовник не тільки не припиняє роботу над проєктом, а й робить це за затвердженим графіком (тьфу-тьфу-тьфу:) ).

Найближча здача будинків (8 черга) запланована на початок 2024 року, а будинки 9 черги планують здати у 3 кварталі 2024 року. Сподіваюсь, що і ці плани будуть вчасно втілені у життя.

ЖК Файна Таун візуалізація
Візуалізація ЖК “Файна Таун”

ЖК «Файна Таун» – це, по суті, не звичайний ЖК, а цілий новий мікрорайон: естетичний, комфортний та самодостатній. Зводять його у Шевченківському районі Києва, по вулиці Салютній, на Нивках.

Площа забудови – більше 50 га, до складу має увійти 57 будинків заввишки 5-16 поверхів, в яких розміститься більше 8 тис. квартир.

Крім них, у «Файна Таун» будуть: торговий центр, бізнес-центр, фітнес-центр, басейни, початкова та музична школи, два дитячі садки, спортивна база з тенісними кортами та майданчиками для командних ігор. На перших поверхах будинків вже відкриваються магазини, кав’ярні та салони, між будівлями прокладені променадні алеї, облаштовані затишні дворики, місця для барбекю та відпочинку.

Тобто забудовник дбає не лише про «дах над головою» інвесторів, а й втілює у життя інші свої обіцянки і будує для мешканців комплексу цілу «екосистему». Яка, до речі, закрита для сторонніх та охороняється.

Наразі в ЖК «Файна Таун» здано 7 черг будівництва – в готових будинках у девелопера залишилось лише декілька великих 3-кімнатних квартир площею більше 100 кв.м (вартість квадратного метра в них складає від $2 тис.).

А ось в будинках, які ще будуються, можна обрати 1-, 2- або 3-кімнатну квартиру площею від 41, 67 та 87 кв.м відповідно. Нагадаю, що вартість метра в них стартує з $1850, тож найменша 1-кімнатна обійдеться в $80 тис. (площа 41 кв.м, строк здачі 3 квартал 2024 року).

За умовами розстрочки, перший внесок по такій квартирі становитиме $8 тис., а щомісячний внесок – від $850.

ЖК «Республіка»

Непогані умови розтермінування пропонують інвесторам і в ЖК «Республіка» – тут можна придбати майбутню квартиру на виплат строком до 6 років, з першим внеском від 10%.

Хоча насправді, такі приємні умови не дивні, адже девелопером ЖК «Республіка» є та ж сама компанія, яка будує ЖК «Файна Таун» – тож умови розтермінування в цих проєктах дещо збігаються.

ЖК Республіка візуалізація
Візуалізація ЖК “Республіка”

Збігається і концепція цих двох проєктів: ЖК «Республіка», як і ЖК «Файна Таун», це повноцінний новий мікрорайон, спроєктований за принципом «місто в місті». Якщо орієнтуватись по ДТ мікрорайону Теремки-3, то до його складу має увійти 6 кварталів майже на 80 будинків, в яких може розміститись більше 20 тис. квартир.

Але девелопер підійшов до забудови досить незвично – кожен квартал проєктується окремо, з огляду на поточні потреби ринку. Тож наразі достеменно відомо лише про будівництво у складі ЖК «Республіка» 16 будинків приблизно на 5 тис. квартир.

Станом на зараз в комплексі збудовано та введено в експлуатацію 9 будинків. Ще один планують ввести наприкінці цього року, далі – один будинок в 1 кварталі 2024 року та ще 3 – за рік, у другому кварталі 2024 року. Сподіваюсь, так і буде.

Якщо говорити про місце розташування ЖК «Республіка», то це Голосіївській район столиці, новий мікрорайон Теремки-3, який починається одразу за Кільцевою дорогою. До війни місто мало плани по відкриттю нової станції метро поблизу ЖК, але тепер, на жаль, ці плани відкладено на невизначений термін. Проте, в пішому доступі від ЖК (хвилин 15 пішки) знаходиться станція метро «Теремки».

Як і «Файна Таун», ЖК «Республіка» спроєктований – і втілюється у життя! – як ошатне, охайне та безпечне місце, де є все необхідне для насиченого життя. Паблік центр, дитячий садок, місця для барбекю, спортивні корти, затишні подвір’я, різноманітні магазинчики – територія комплексу не тільки виглядає «інстаграмно», але й забезпечує всі основні потреби мешканців. Включаючи і безпеку – територія закрита для сторонніх та охороняється.

Квадратний метр квартир в готових будинках ЖК «Республіка» коштує від $1,8 тис., але на них девелопер розтермінування не надає. В розстрочку можна придбати майбутні квартири в будинках, які ще будуються – в них можна обрати 1-, 2- та 3-кімнатні варіанти площею від 35, 64 та 93 кв.м відповідно.

Вартість квадратного метра в них теж стартує з $1,8 тис., а найменша 1-кімнатна потягне майже на $70 тис. (37 кв.м, строк здачі – 2 квартал 2024 року). Тобто, аби інвестувати в таку квартиру на виплат, знадобиться щонайменше $7 тис., а щомісячний платіж по ній становитиме від $875.

  • Девелопер: «КАН Девелопмент»
  • Офіційний сайт проєкту: ЖК «Республіка»
  • Детальніше почитати в блозі про ЖК «Республіка» можна тут, а почути відгуки інвесторів – тут

ЖК Greenville Park

Непогані умови розтермінування пропонують інвесторам ЖК «Грінвіль Парк», який зводять в Шевченківському районі Києва по вулиці Пімоненка.

В будинку, який вже здано в експлуатацію, девелопер готовий надати відстрочку повного розрахунку на 1 рік за умови першого внеску в розмірі 50% повної вартості квартири. А в будинку, який планують здати в експлуатацію за 2 роки (запланований строк здачі – 1 квартал 2025 року), розтермінування можливе на 5 років, з першим внеском від 20%.

ЖК Грінвіль Парк візуалізація
Візуалізація ЖК “Грінвіль Парк”

ЖК Greenville Park складається з двох будинків-книжок висотою 25-26 поверхів, які об’єднані загальним 8-поверховим стилобатом. Покрівля стилобату стане прибудинковою територією для мешканців – на ній розмістять майданчики для відпочинку та прикрасять ландшафтним дизайном.

В самому стилобаті розмістяться комерційні приміщення – в них відкриються крамниці та офіси. Також в стилобатній частині облаштують багаторівневий паркінг майже на 700 машиномісць. Квартир в ЖК, до речі, має з’явитися 660.

Зараз в ЖК «Грінвіль Парк» можна обрати квартиру як в готовому будинку, так і в тому, який ще будується – у девелопера в наявності є 1-, 2-, 3-кімнатні та більш просторі варіанти. Площа готових квартир стартує з 49, 74 та 154 кв.м відповідно, а в будинку, який ще зводять – з 47, 76 та 92 кв.м.

Вартість квадратного метра готових квартир починається з відмітки $2,1-2,5 тис. (в залежності від параметрів житла), а в квартирах, які ще будуються – з $1,8-2,6 тис. Мінімальна вартість готової квартири зараз становить $123 тис. (1-кімнатна площею 49 кв.м), а тієї, що будується – $122 тис. (1-кімнатна площею 47 кв.м).

Тобто, якщо розглядати таку готову квартиру на виплат, перший внесок по ній становитиме від $61,5 тис., а щомісячний платіж – трохи більше за $5 тис. (хоча можна виплатити всю суму одразу наприкінці терміну розстрочки). А якщо інвестувати на виплат у квартиру, що будується, то мінімальний перший внесок становитиме $24,5 тис., а щомісячний платіж – від $1,6 тис.

  • Девелопер: Greenville
  • Офіційний сайт проєкту: Greenville Park
  • Детальніше почитати в блозі про ЖК Greenville Park можна тут, а почути відгуки інвесторів та мешканців – тут.

ЖК «Нивки-Парк»

В ЖК «Нивки-Парк» теж можна розраховувати на розтермінування від забудовника як на готові квартири, так і на квартири, які ще будуються. Умови однакові: максимальний строк – 2 роки, а перший внесок – не менший за 30%.

Будують цей комплекс у Святошинському районі столиці, поблизу від проспекту Перемоги в районі станції метро «Нивки». За проєктом до складу ЖК «Нивки-Парк» входить 12 будинків заввишки 12-17 поверхів, в яких розміститься близько 3 тис. квартир.

9 будинків комплексу вже здані в експлуатацію. 10-й (№11 за генпланом) планували здати у 1 кварталі 2023 року, але змістили термін на один квартал. Ще два будинки (№№ 10 та 9 за генпланом) обіцяють добудувати та здати у 4 кварталі цього року та у 1 кварталі наступного.

ЖК Нивки-Парк візуалізація
Візуалізація ЖК “Нивки-Парк”

Окрім житлових будинків, у складі проєкту є дитячий садочок та приміщення для розміщення власної інфраструктури. Для автівок мешканців – підземний паркінг на 580 місць. Територія комплексу закрита для сторонніх.

Зараз у забудовника можна придбати готові квартири в зданих будинках та майбутні квартири в будинках, які ще зводять. Вибір серед готових квартир не такий вже й великий – у забудовника залишилось декілька 1- та 3-кімнатних варіантів площею від 46 та 84 кв.м відповідно.

Вартість квадратного метра в них стартує з $1,7-1,9 тис., а мінімальна вартість 1-кімнатної становитиме близько $82 тис. Тобто, якщо скористатись умовами розстрочки, перший внесок за квартиру становитиме майже $25 тис., а щомісячний платіж – від $2,5 тис.

В будинках, які ще не мають Сертифікату готовності, вибір більший: можна обирати серед 1-, 2- та 3-кімнатних варіантів площею від 33, 61 та 84 кв.м.

Вартість метра в майбутніх квартирах стартує з $1,2-1,5 тис., тож найдешевший варіант обійдеться в $55 тис. (1-кімнатна площею 33 кв.м, строк здачі – 1 квартал 2024 року). Перший внесок по такій квартирі становитиме від $16,5 тис., а щомісячний платіж – від $700.

ЖК «Метрополіс»

В цьому ЖК наразі теж діють вигідні умови розтермінування: виплачувати кошти за квартиру можна протягом 4 років, заплативши перший внесок у розмірі 10% від її повної вартості.

ЖК «Метрополіс» будують у Голосіївському районі міста по вулиці Заболотного (мікрорайон Теремки-1). Комплекс розташований у пішій доступності (15 хв) до станцій метро «Теремки» та «Іподром», а ще поряд з ЖК – зелене море Голосіївського лісу.

ЖК Метрополіс візуалізація
Візуалізація ЖК “Метрополіс”

У складі ЖК – 4 будинки з різною кількістю секцій заввишки 10-34 поверхів. Всього в них має розміститись близько 3 тис. квартир.

Окрім житла, до складу проєкту включені комерційні приміщення для розміщення власної інфраструктури комплексу, підземні паркінги та гостьові стоянки для автівок мешканців, а також дитячий садочок.

Два будинки комплексу забудовник встиг ввести в експлуатацію ще до великої війни, у 2021 році. Будинок №3 мають здати вже ось-ось, у 2 кварталі 2023 року, а будинок №4 обіцяють ввести наприкінці 2024 року. Сподіваюсь, ці плани забудовника будуть втілені у життя.

Наразі в ЖК «Метрополіс» у забудовника залишилось декілька квартир в збудованих будинках – в них можна обрати лише великі 2- та 3-кімнатні квартири. А ось в будинках, які ще будуються, вибір більший: в наявності 1- та 2-кімнатні варіанти площею від 28 та 61 кв. м відповідно.

Мінімальна вартість квадратного метра в них складає від $1,35-2,2 тис. (в залежності від параметрів житла та строку здачі будинку). А мінімальна вартість майбутньої квартири становить від $49 тис. (студіо площею 28 кв. м, строк здачі – 4 квартал 2023 року).

За умовами розтермінування, перший внесок по такій квартирі становитиме близько $5 тис., а щомісячний внесок – від $920.

  • Девелопер: DIM Group
  • Офіційний сайт проєкту: ЖК «Метрополіс»
  • Детальніше почитати в блозі про ЖК «Метрополіс» можна тут, а почути відгуки від інвесторів та мешканців – тут

P.S. Доповнюйте цю добірку інформацією про умови розтермінування в інших столичних ЖК. І розповідайте, які умови розтермінування від забудовника ви б вважали для себе прийнятними? 


11 відповідей
Читайте всі 11 коментарів на форумі: Розтермінування: що пропонують столичні девелопери