ДПТ: как застроят Беличи и Новобеличи

Читать обзор
34 ответа
 • Kyiv Sky
  З'явилася інфо про громадські слухання цього ДПТ: [зверніть увагу: кінцевий термін для пропозицій і зауважень - 06.02.2021; адресу дивіться наприкінці повідомле...

  Знайшлися ще дві публікації по темі ДПТ-Біличі:
  — 1 —
  Щоб забудувати озеро, Київрада швиденько проводить розгляд ДПТ Біличів та Новобіличів
  Дмитро Перов – UA*Times, 05.02.2021

  Щоб забудувати озеро, Київрада швиденько проводить розгляд ДПТ Біличів та Новобіличів


  .
  4 лютого у стінах Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відбулася презентація проекту нового Детального плану території мікрорайону Біличі. Як виглядатиме район на найближчі 20 років, читайте в матеріалі UA-Times.
  .
  — 2 —
  Перше тестове корупційне ДПТ для нової Київради
  Георгій Могильний для «Наших Грошей», 05.02.2021
  https://nashigroshi.org/2021/02/05/pershe-testove-koruptsiyne-dpt-dlia-novoi-kyivrady/
  .
  Щоб обґрунтувати ущільнення житлової забудови масивів Біличі та Новобіличі, співробітники комунальної організації «Інститут Генерального плану м. Києва» занизили потребу в дитсадках і школах на чверть від необхідного.
  — — —
  .
  Початкова публікація ЛБ 1 в 1 представлена на сайті Громадського руху «Чесно»: https://www.chesno.org/post/4511/
  Автор тексту, Сергій Огородник, виявився журналістом-аналітиком цієї ГО, яка визначає себе як «громадський рух, що має на меті стимулювати прозорість, підзвітність та відкритість представників влади та запит на якісну політику серед громадян». І ось тут потрібно згадати, що окремі представники Руху «Чесно» проживають (або мають стосунок) до селища Коцюбинське: Ірина Федорів, Ірина Латиш, Віта Думанська [див. «Наша команда»: https://www.chesno.org/information/team/ ]
  — — —
  Цей текст підготовлений для публікації на Форум.Домік, як доповнення до http://forum.domik.ua/kocyubinskoe-ul-dokovskaya-atlant-t23806-2020.html#p2050856
  Але був відхилений з повідомленням: «Адміністратор форуму вставновив інтервал публікацій в 12 годин. Дякуємо та чекаємо пізніше».
  Власне, мені відомо про їх модерації та затримки, особливо, коли текст довгий і містить критику, та затримки вечір-ранок/день. Я так і думав, що надіслане о 23:00 з’явиться після 13:00. Але коли тебе примушують робити справу вдвічі та ще й сподіваються, що писалося повідомлення в онлайні і довгенький текст зникне…

  Ирина Романова
  Kyiv Sky, подавайте Ваші пропозиції на розгляд влади! Як на мене, до них дійсно треба прислухатись!

  Скористався пропозицією ЛБ-публікації та е-адресою звідти і надіслав свої зауваження до ДПТ плюс свої ідеї розвитку. Копію листа (справжнє ім’я змінено на віртуальне) у форматі PDF додаю.
  Схоже проєкт ДПТ створено під конкретне бажання забудови Мікрорайону №13А.

  З’явилася інфо про громадські слухання цього ДПТ:
  [зверніть увагу: кінцевий термін для пропозицій і зауважень — 06.02.2021; адресу дивіться наприкінці повідомлення]
  .
  Забудова Новобіличів загрожує нацпарку й Біличанському лісу
  Сергій Огородник — Лівий Берег, 5 лютого 2021, 11:30
  https://lb.ua/news/2021/02/05/476981_zabudova_novobilichiv_zagrozhuie.html
  17 висоток 26 поверхів заввишки над ставками заплави річки Нивки впритул до нацпарку й Біличанського лісу пропонують розробники проєкту Детального плану території Біличів та Новобіличів. Без погодження з нацпарком проєктанти уже запланували дві дороги через ліс: одну — на місці протипожежної просіки, іншу — під лінією електропередачі. Вулицю Обухівську планують розширити до чотирьох смуг руху, щоправда, незрозуміло, за рахунок якої території. Положення проєкту суперечать чинному генплану. За словами представників місцевої громади, проєкт узаконює cкандальний недобуд Войцеховського ЖК “Сосновий бір”.
  — — —
  За викладеним — найгірші враження від запропонованого у представників громади та експертів особливо в частині нового мікрорайну №13А з 17 висотками у складі і пов’язаною інфраструктурою.
  — — —
  << Надати свої пропозиції та зауваження щодо проєкту ДПТ можна до 6 лютого 2021 року включно на адресу розробників: вул. Хрещатик, 32, м. Київ, 01001, або електронну скриньку [email protected]. У листі треба обов’язково вказати своє ім’я та місце проживання, бо анонімні зауваження не розглядаються. Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються також. >>

  Нова ділянка під забудову? Ось така новина:
  .
  Мін’юст продаватиме на аукціонах майно колишніх в’язниць
  ЕП, 5 лютого 2021, 14:35
  https://www.epravda.com.ua/news/2021/02/5/670732/
  [далі дайджест з вирізок тексту публікації]
  «Одним з перших об’єктів, який буде виставлено на прозорий аукціон, стане Ірпінський виправний центр (№132).
  Непрацююча установа, де раніше утримували в’язнів, розташована в центрі Коцюбинського – анклаві Святошинського району Києва. Вона має 8,3 га земельних ділянок та будівлі загальною площею 27830,6 м²», — додали у відомстві.
  Аукціони з продажу в’язниць, які були анонсовані Мін’юстом у серпні 2020 року, розпочнуться цього місяця, у лютому. [end]
  .
  Зазначена ділянка знаходиться за кількасот метрів від залізничної платформи Біличі між двома ЖК — «Атлант» і «Атлант-2».

  Ирина
  Чи могли б ви, будь-ласка, дати приблизні координати дерева чи на карті показати?) Я там часто люблю гуляти, про дерево не знаю! Дуже цікаво!)

  Чи могли б ви, будь-ласка, дати приблизні координати дерева чи на карті показати?) Я там часто люблю гуляти, про дерево не знаю! Дуже цікаво!)

  Особисто не бачив товстого дерева погризеного бобрами. Лише фото у мережі. Що ж спробуємо за джерелами в мережі виконати навігацію на місцевості.

  У мене було: «На захід від північної частини ставу починається Урочище Любка. Річечка Любка утворює в лісі Зелений Став і тече далі аж до річки Ірпінь.» Ось тут я помилився, оскільки не дуже знаюся з усіма місцевими річками і яка куди тече. А Ви мабуть зрозуміли, що поруч святошинського ставу №15 західніше 13го мікрорайону.

  Довідка про малі річки Києва: http://www.dom-prirody.com.ua/priroda-kieva/mali-ricki-kieva . На схемі Любка позначена числом 3. На 2км південніше під номером 4 річка Нивка, яка витікає зі ставу №15 і прямує на захід до Ірпеня.

  Під час пошуків віднайшлися й місцеві Бобри. Орудують в районі ставу №14 (південніше пр.Перемоги – початок житомирської траси): https://m.facebook.com/groups/4575371869170194/permalink/5099789956728380/ .

  Загальна картинка місцевості на моєму ПК визначається посиланням: https://www.google.com.ua/maps/place/Любка+(Киев)/@50.4766355,30.306154,7556m/data=!3m1!1e3!4m12!1m6!3m5!1s0x472b331a96f83a73:0x3b88868ff212597e!2z0JvRjtCx0LrQsCAo0JrQuNC10LIp!8m2!3d50.4958108!4d30.3005214!3m4!1s0x472b331a96f83a73:0x3b88868ff212597e!8m2!3d50.4958108!4d30.3005214?hl=uk [згорнути ліву інфо панель якщо заважає, червона позначка на «Хутір Любка» може не відображатися]. Як я зрозумів, «болото з бобрами» поруч Хутора Любка приблизно посередині між Зеленим ставом і Романівським болотом на адмінмежі Києва.

  Знайшлося таке фото: https://static.tildacdn.com/tild6633-6435-4330-b534-393534663634/28.png , як іллюстрація до історичного нарису про Коцюбинське — http://kotsubynske.tilda.ws/2?fbclid=IwAR2bFr91GsL5JDK2pTpTbzB1FRsbfJPH24DWKicj-qSU423yYWkB9jLL47g .

  Добре іллюстровано маршрут в репортажі, є одне фото з надгризеними деревами:
  Похід Біличанським лісом: які таємниці відкрились дітям на Любці?

  Похід Біличанським лісом: які таємниці відкрились дітям на Любці?

  Довідка про річку: https://uk.wikipedia.org/wiki/Любка_(річка)

  Тепер про свої ідеї розвитку Академмістечко-Біличі-Святошин. Якщо район був колись з науковим і високотехнологічним потенціалом, цей напрям розвитку потрібно відновити. Якщо район був рекреаційним — природа, дачі, заклади оздоровлення, цей статус потрібно зафіксувати і розвинути. Практичні ідеї-пропозиції:
  * На основі летовища ДП Антонов створити новий міський аеропорт. Будівлю і термінали логічно створити навпроти з’єднання вул.Пономарьова з пр.Палладіна.
  * Створити тут одну з міських вертолітних баз. Йдеться про надлегкі гвинтокрили одного з українських виробників або закордонних для завдань: швидка допомога, надзвичайні ситуації (пожежі, рятування з високобудів тощо), адміністративні/військові/поліцейські, ділові/приватні, аеротаксі. В наступному будуть витіснятися електрольотами (перші моделі саме тепер створюються і щільно увійдуть в життя за 5-10 років).
  * Коцюбинське перевести в стан напівінтеграції з Києвом і надати особливий статус Території Інноваційного Розвитку (типу вільної економічної зони). Категорично звільняється від усіх неекологічних та застарілих виробництв. Розвивається як інфотехнополіс. Створюється міжнародний університет з умовною назвою НоваТехЮніверсіті. Для колісного транспорту з двигунами внутрішнього згоряння в’їзд заборонено. Нове житлове будівництво лише суперекологічне та енергоощадне. Такий собі експериментальний проєкт для країни, який за кращими підсумками масштабно втілюватиметься по всій країні.
  * Гілку метро від станції Академмістечко продовжити в центр Новобіличі в район вул.Прилужна з можливими виходами на вулиці Булаховського і Наумова. Наступна станція в Коцюбинському з ймовірним виходом поблизу залізничної станції Біличі. Далі станція в районі Ашан-Лавіна. І потім по колу повернення до ст.Академмістечко вздовж пр.Палладіна. Ця гілка-продовження може бути приватною з окремою платою до ст.Академмістечко. Може бути одноколійною — всі станції обходяться по колу або по черзі — за годинником і проти. Відпрацювати проєкт приватної Підземки і ширше підземних тунельних шляхів для масштабування в країні.
  * Замість центрів розваг/шопінгу створювати центри особистісного розвитку і творчості. Те що було раніше для дітей — позашкільні гуртки та освіта, має бути також і для дорослих. Якщо є бібліотека, де можна взяти книгу, чому не може бути місця де ти можеш спроектувати якусь детальку за допомогою спеціалізованого дорогого ПЗ і виготовити на 3D-принтері/станку. На сьогодні безліч на перший погляд дурнуватих та вузькоринкових ідей через стартапи збирають від десятків тисяч до десятків мільйонів доларів. І загалом такі центри можуть окупитися. Такі центри самі можуть бути стартапами, якщо їх власник за умовами надання послуг отримає частку прибутку від впровадження успішних ідей. Звісно і про ідеї щодо будівництва та ремонту йдеться, у мене самого такі є.

  Kyiv Sky
  Ось як виглядають висотки в північній частині Святошинського ставу: https://m.facebook.com/photo.php?fbid=3727784927297814 Їх там 5 чи 6? Якщо 5 - гаразд, більш...

  Чи могли б ви, будь-ласка, дати приблизні координати дерева чи на карті показати?) Я там часто люблю гуляти, про дерево не знаю! Дуже цікаво!)

  Від виборчого округу, який охоплює частини Святошинського і Оболонського районів, обраний у Раду урбаніст Дмитро Гурін. Також він є співавтором законопроекту Про Столицю, за яким відновлюються райради у місті і різко посилюється роль мікрорайонного самоврядування, обговорення, погодження, контроль ДПТ. Він є прихильником безумовного приєднання Коцюбинського у склад Святошинського району Києва. Чому б не запросити його висловитись тут і про район і про Київ загалом. Потрібна також громадська платформа для збирання і опрацювання думок і проектів містопланування, опитувань, комунікації з усіма сторонами. Не впевнений, що писати в Київгенплан ефективний спосіб на щось вплинути.

  Kyiv Sky
  Деяке вирішення там запропоноване. Дивіться на малюнок "Схема развития дорожной сети". У Біличанському лісі по просіці паралельно пр.Палладіна там де тепер висо...

  Такие сказки рассказываете. «Деяке вирішення там запропоноване»… по факту будет одно — использование ул. Обухвской в полной мере. Так других подъездов НЕТ. И любой из предложенных… вымысел на картинке, не имеющий ни проэкта ни разрешений, а некоторые и технически нереальны (со стороны проспекта)

  Ирина
  У нас так мало осталось зелёных заповедных зон,зачем же и их застраивать высотками ??? Столько людей туда приезжают отдыхать,с этим никто не считается?ведь рай...

  Ось як виглядають висотки в північній частині Святошинського ставу:
  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=3727784927297814
  Їх там 5 чи 6? Якщо 5 — гаразд, більше не потрібно. Якщо 6 — число поганеньке — збудувати 7-му і закрити тему.
  Інститут рибного господарства — він ще працює чи припинив існування? Якщо останнє — перепрофілювати споруду на школу — зблизька вона так і виглядає, зовсім не схожа на науковий/прикладний (іншими словами «серйозний») заклад.
  Ліс північніше в усій зоні між Коцюбинським та пр.Палладіна (окружна) за Генпланом має перетворитись на Лісопаркову зону відпочинку (з 2014 року Біличанське лісогосподарство в статусі НПП Голосіївський для захисту від вирубки та інших посягань).
  На захід від північної частини ставу починається Урочище Любка. Річечка Любка утворює в лісі Зелений Став і тече далі аж до річки Ірпінь. І ось тут цікавинка щодо назви. Чи то походить від легендарної відьми-чаклунки Любки, бо варила відповідне зілля. Чи то від червонокнижної рослини Любка (орхідея, квітне лише на 7-й рік, тому й рідкісна). Унікальна тим, що увечері-вночі поширює приворотний аромат. А цибулина навпаки дає чоловічу силу. Такий собі Інь-Янь в одній рослині. (Висушені й розмолоті цибулини використовувались в Середньовіччя як «допінг» у військах Персії та Туреччини.) Ще по течії Любки є Болото з бобрами. Є до метра в діаметрі дерево майже на 3/4 перегризене бобрами (схоже на заточений олівець) і поруч цього дерева фотографуються. За правильної розкрутки місцевість можна перетворити на культову. Так само як іноземці їздять дивитись на «тунель кохання» десь на заході України.

  У нас так мало осталось зелёных заповедных зон,зачем же и их застраивать высотками ??? Столько людей туда приезжают отдыхать,с этим никто не считается?ведь район рыбхоза всегда считался заповедной зоной???

  Додаткові джерела по темі:
  > короткий огляд — Святошин у Генплані
  https://www.the-village.com.ua/village/city/city-news/302509-yaki-zmini-chekayut-svyatoshinskiy-rayon-genplan
  > повний текст
  http://kyivgenplan.grad.gov.ua/svyatoshinskij-rajon-funkcionalno-planuvalna-struktura
  > думка експерта з коренями в цій місцевості
  https://m.kievvlast.com.ua/mind/urbanistichna-bezvihid-chi-novi-mozhlivosti-dlya-zahidnogo-krayu-kieva
  > узагальнення урбаністичних проблем
  https://www.bbc.com/ukrainian/features-55066006
  > історія Святошина
  https://m.facebook.com/groups/4575371869170194/

  Многоитажки и торговие центри все што могут построить .если ниможете болше ничиво построить нехрен вобще лезть в беличи безвашей помощи лутше будет..

  Не думаю что жители Грюнвальда будут очень рады потоку машин с Ирпеня! Который уже всех достал!

  Вьіезд по Ефремова на Палладина очень затруднен из-за отстоя маршруток.

  Что-то решится с етим вопросом?

  Или все станет еще хуже из-за строительства ТРЦ на углу Еіремова и Палладина? и массив превратится в мьішеловку?
  «Планируется в ДПТ и строительство нескольких крупных ТЦ и ТРЦ, в частности, на углу улиц Ефремова и Палладина появится ТРЦ «Гротто».»

  Саша
  Агде спортивние комплекси для детей. Парки .зони одиха .

  Вы о чем?! в триклятом Совке построили дворцы детей и юношества, вот туда и водите. А современной власти такие вопросы задавать не нужно. Не толерантно это

  Марина
  Ужас. Проект ни как не решает существующую проблему с Новоирпенской трассой . Но добавляет ЖК. И при этом новый 13А микрорайон будет выезжать под окнами Озерно...

  Деяке вирішення там запропоноване. Дивіться на малюнок «Схема развития дорожной сети». У Біличанському лісі по просіці паралельно пр.Палладіна там де тепер високовольтна лінія і закопаний газопровід високого тиску коричневою лінією показана дорога до залізниці. На протилежній стороні до траси на Ірпінь під краєм лісу продовжена салатовим кольором. Наступний малюнок «Схема развития пассажирского электротранспорта в микрорайонах» показує цю автодорогу тонкою чорною лінією. Вулицю Робітничу під залізницею розширити фізично неможливо, але її зроблять і мабуть дуже скоро доступною для проїзду аж до метро Святошин. Продовжать вул.Чорнобильську від Ак.Єфремова (Холмська площа) до перетину з Булаховського і Підлісною по існуючій сьогодні грунтовці. Маршрутки на Ірпінь, Гостомель, Бучу, що відправляються тепер від метро Академмістечко, будуть стартувати від нової станції метро і пересадочного вузла Новобіличі.

  План отстой. Никакой инфраструктуры. Только разработка территории с использованием уже существующих ресурсов. Микрорайон 13-а вообще улыбает с 1 подъездной дорогой, котороая не на балансе города на данный момент и шириной 7.5 метра, которая не расчитана на такой поток, тем более при расположении к дома ЖК Озерное, около 10-15м….
  О том что земля под этот «типа район» изначально вообще была под дачные участки… но чудесным образом превратилось под 12-26 этажную застройку. В общем воровали- воруют и планируют дальше воровать. Проект столкнется в огромным сопротивлением со стороны ЖК Озерное касательно транзитной дороги мимо их окон. Это вам гарантированно!!!!!!

  Школи садики государствение или чясние плптние ? Уточнять нада

  Агде спортивние комплекси для детей. Парки .зони одиха .

  Меня интирисует Генерала наумова 1 . 2. 3. Есть какойто ескиз што будет висотность .както все распливчиво написано.

  Отдельно радует магистраль под названием Рабочая — там над гаражами уже местами трёх-четырехэтажные особняки нарисовались )

  Ужас. Проект ни как не решает существующую проблему с Новоирпенской трассой . Но добавляет ЖК. И при этом новый 13А микрорайон будет выезжать под окнами Озерного и между домами частного сектора, которую расширять некуда и там минимальное расстояние до окон, по узкой извилистой дороге … Нет слов. Думают только про бабло.

  Нет там места для дорог, всё захвачено местными жителями. Даже тротуары позахватывали, самим ходить негде. Местами перегорожено бетонными блоками. Пулеметов только нет. Короче, в нашей стране беззакония и проституированной власти я ставлю на местных )

  Мама О
  Коцюбинське враховано, але якось дуже дивно: згідно плану частина Коцюбинського, яка містить багатоповерхівки і новобудови відійшла до Києва, а частина з приват...

  Рожевою лінією показано межу Києва у південній частині Коцюбинського. У північній частині з багатоквартирною забудовою і промсектором не встановлено межу між Києвом і Коцюбинським. Межа має проходити десь у лісі. І ось у цю боротьбу за межу втягнулися зеСлуги і протидіють як у встановленні межі так і в приєднанні до Києва, що зняло би питання меж. Також не встановлена адміністративна приналежність північно-західної ділянки 147га, де колись планувався технополіс Bionic Hill (UDP+KAN) і навіть метро за планом 2012 туди мало прямувати

  Kyiv Sky
  На ДПТ не враховане смт Коцюбинське з населенням 25 тисяч, що в 1.5 менше населення зазначеної території, але розміщене значно компактніше. З приєднанням до Киє...

  Коцюбинське враховано, але якось дуже дивно: згідно плану частина Коцюбинського, яка містить багатоповерхівки і новобудови відійшла до Києва, а частина з приватним сектором (з іншого боку залізниці) залишилась селищем. Пані Ірино, чи можете Ви прокоментувати такі зміни меж селища у плані?

  Vitalii
  Странно, а почему там нет ст. метро Проспект Правды?

  посмотрите по карте где Беличи и ВИноградарь

  На ДПТ не враховане смт Коцюбинське з населенням 25 тисяч, що в 1.5 менше населення зазначеної території, але розміщене значно компактніше. З приєднанням до Києва цей план доведеться знову корегувати.

  Странно, а почему там нет ст. метро Проспект Правды?

  Территория ДПТ на карте Киева После долгого затишья, столичные градостроители вновь взялись за разработку детальных планов территорий (ДПТ) различных киевских микрорайонов. Так, в конце декабря 2020 года на суд общественности были вынесены материалы ДПТ массивов Беличи и Новобеличи. Давайте посмотрим, какие изменения он предполагает в моём обзоре ДПТ: как застроят Беличи и Новобеличи

  Как вам нравится ДПТ Беличей и Новобеличей? Как считаете, станет этот микрорайон комфортнее после его реализации? Напомню, что этот документ еще не принят городской властью, и до 6 февраля 2020 года вы вполне можете сделать его лучше.