Що дозволили будувати в столиці

Розповівши, які житлові комплекси в столиці успішно здали в експлуатацію, вирішила розказати і про нові проєкти, на будівництво яких було отримано Дозвіл від ДІАМ. Деякі з них можуть бути цікавими для інвесторів 🙂

Що дозволили будувати в столиці

вул. Заболотного, 27

Здається, в самому «серці» Голосіївського парку,  поруч з Головною астрономічною обсерваторією НАН України, за адресою вул. Заболотного, 27 (Голосіївський район столиці) незабаром може початись велике будівництво.

В реєстрі будівельної документації з’явився Дозвіл на реконструкцію будинку спостерігачів та нове будівництво будівель адміністративного, науково-навчального, оздоровчого, готельного призначення та об’єктів рекреаційної, соціально-побутової інфраструктури. Номер документа КВ012231030491, він виданий 10 листопада 2023 року.

Проект реконструкції будинку по вул. Заболотного, 27 на карті та в реєстрі будівельної документації

Згідно цього документа, поки що діло обмежиться лише реконструкцією «будинку спостерігачів» – до нього добудують два поверхи та вдвічі збільшать внутрішню площу. В результаті реконструкції на першому поверсі будинку залишиться заклад громадського харчування, а на 2-4 поверхах розмістяться «кімнати для відпочинку співробітників» (деякі, «кімнати», до речі, будуть навіть з терасами).

Зауважу, що «реконструкція будинку спостерігачів» – це 1 черга проєкту, а всього їх планується 3. Які саме роботи та об’єкти будівництва увійдуть до двох наступних черг, поки що не озвучують. Але припускаю, що збудувати тут можна багато чого, адже площа ділянки становить 21 га (кадастровий номер 8000000000:79:113:0001).

Замовником реконструкції та майбутнього будівництва виступає Головна астрономічна обсерваторія НАНУ, а ось генеральним підрядником реконструкції значиться ТОВ «Моноліт-Будсервіс». Ця компанія активно співпрацює зі столичним девелопером Stolitsa Group, тому цілком ймовірно, що представляти цей проєкт на ринку буде саме Stolitsa Group.

вул. Виставкова, 9

Схоже, що скандальний ЖК «Берген» постав з попелу, наче фенікс (чи, скоріше, відростив нові голови, наче лернейська гідра) – в реєстрі будівельної діяльності з’явився зареєстрований Дозвіл на «комплексну забудову території (будівництво житлових будинків, об’єктів обслуговування житлових будинків) на вул. Полковника Потєхіна, 9 у Голосіївському районі м. Києва» (нині вулицю Потєхіна перейменовано на Вистакову). Номер документа ІУ013231031625, він зареєстрований в реєстрі ДІАМ 1.11.2023 р.

Наявність діючого Дозволу на забудову ділянки з кадастровим номером 8000000000:79:306:0002 в реєстрі мене дещо здивувала – адже в тому ж реєстрі є відмова у видачі Дозволу на забудову тієї самої ділянки тому самому Замовнику. Причому датована ця відмова 6.11.2023 р. – тобто хронологічно відмова була дана вже після отримання позитивного рішення про видачу Дозволу.

Як на мене, така «колізія» могла статися через те, що деякі замовники буквально спамлять ДІАМ заявами на видачу Дозволу (чи Сертифіката) на будівництво одного й того самого об’єкта – в надії що якийсь запит таки «проскочить» 🙂

Проект ЖК по вул. Виставкова, 9 на карті та в реєстрі будівельної документації

Нагадаю, що ЖК «Берген» мав бути доволі великим ЖК – і його «правонаступник», судячи з усього, теж буде немаленьким. Площа ділянки забудови становить 4,6 га (до речі, зверну увагу потенційних інвесторів цього проєкту на той факт, що в діючому Дозволі не вказане цільове призначення земельної ділянки, але у відмові є інформація про те, що воно не дуже придане для намірів забудови: зараз воно має код 15.04 «Для розміщення та постійної діяльності Служби безпеки України», замість потрібного 02.10 «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку»).

На жаль, що саме планують будувати на ділянці, невідомо – графа «об’єкти будівництва» в Дозволі порожня. Відомо тільки, що загальна площа «комплексної забудови території» становитиме 233,5 тис. кв.м.

Замовником забудови виступає СБУ, а генеральним підрядником має стати ТОВ «Альфабуд Комплект». Ця компанія активно співпрацює з девелопером bUd Development, тому цілком ймовірно що розвивати проєкт будуть під прапорами саме bUd Development.

Кому поки що відмовлено у Дозволі

Як бачимо, отриманих Дозволів на нове будівництво було небагато, але в реєстрі будівельної діяльності можна знайти і ті проєкти, яким по тим чи іншим причинам було відмовлено у реєстрації дозвільних документів. Звісно, рішення про відмову не є остаточними, тому ці проєкти можна вважати «перспективними». Ось вони:

вул. Ярославська, 13

ДІАМ не погодив реконструкцію нежитлового будинку під клубний дім по вул.Ярославська,13-Б-В (Подільський район Києва), замовником якої виступає фізична особа, а генпідрядником мала стати компанія «ТРК-Інжиніринг».

Планувалось, що в ході реконструкції 2-поверховий старовинний нежитловий будинок перетвориться в 4-поверховий, в якому розмістяться 11 апартаментів та офісні приміщення.

Причина відмови – наявність судових спорів щодо об’єкта реконструкції (наявність у Держреєстрі речових прав обтяжень, пов’язаних з будівництвом), перевищення відсотка забудови земельної ділянки та невідповідність цільового призначення земельної ділянки намірам забудови.

Можу припустити, що виявлені недоліки виправити буде не так вже й просто, тому реалізацію цього проєкту ми побачимо не скоро.

вул. Петропавлівська, 38-Б

Здається, через деякий час може «ожити» майданчик ЖК «Як у Львові», розташований в Києві по вулиці Петропавлівська, 38Б (Подільський район столиці). Новий Замовник будівництва, ТОВ «Квін-Свіг», запросив в ДІАМ Дозвіл на завершення цього будівництва.

Але поки що цей запит задоволено не було – ДІАМ відмовив у видачі Дозволу. Причин багато: від неподання необхідних документів до невідповідності об’єкта проєктній документації та вимогам державних будівельних норм. Тому гадаю, що офіційно добудова почнеться все ж таки не скоро.

До речі, якщо колись ЖК «Як у Львові» був 4-поверховим, то нині він матиме 8 поверхів та 79 квартир.

вул. Райдужна, 15

Цікава ідея виникла у ТОВ «ІБК Дарницяжитлобуд» – вони придумали розпочати реконструкцію будівлі універсаму №11 «Райдужний» (вул. Райдужна, 15, Дніпровський район), в ході якої прибудувати до неї 24-поверховий житловий будинок на 159 квартир.

Але вона не знайшла розуміння у інспекторів ДІАМ, які відмовили заявнику у видачі Дозволу на таку реконструкцію. Серед причин відмови – перевищення норм відсотку забудови ділянки, невідповідність цільового призначення ділянки намірам забудови і пункт, який насторожує найсильніше – «подання заяви про видачу дозволу на виконання будівельних робіт особою, яка не є замовником або уповноваженою ним особою».

Схоже на те, що на усунення озвучених претензій знадобиться деякий час, тому гадаю, у 24-поверхівку колишній універсам перетвориться не скоро. Роботи по реконструкції, до речі, мало б виконувати ТОВ «Бориспільміськбуд», яке пов’язують з девелопером Perfect Group.

вул. Рене Декарта, 3/8

Ще одна реконструкція нежитлової будівлі в багатоквартирний будинок, яка не отримала Дозвіл від ДІАМ, знаходиться по вул. Рене Декарта (колиш. Кулібіна) 3/8 в Святошинському районі.

Замовник, ТОВ «ДБРД», за допомогою генпідрядника, ТОВ «КДД Генпідряд» хоче реконструювати одноповерхову споруду в 13-поверховий ЖК на 157 квартир. Але ДІАМ поки що не дозволяє втілювати цю ідею в життя – через неповний пакет поданої проєктної документації та невідповідність проєкту вимогам діючих будівельних норм.

Але мені здається, що тут всі недоліки можуть бути усунені швидко – і столичним інвесторам запропонують обирати для себе будь-яку 1-кімнатну квартиру в цій новобудові.

вул. Васильківська, 3

Схоже, по сусідству із ЖК White Lines таки будуватимуть ще одну багатоповерхівку – але не зараз:) ДІАМ відмовив у наданні Дозволу на будівництво ЖК по вулиці Васильківська, 3 (Голосіївський район столиці).

На ділянці планується звести 2-секційний будинок заввишки 22-23 поверхи зі стилобатом та підземним паркінгом. Замовником виступає ТОВ «Бізнес Девелопмент Компані», але про генпідрядника інформації поки що немає.

Причини, через які ДІАМ відмовив замовнику у Дозволі на будівництво, типові: дуже щільна забудова та невідповідність вимогам будівельних норм, стандартів і правил.

P.S. Запрошую вас доповнювати цей список у коментарях на форумі чи у чаті інвесторів новобудов у телеграм.


799 відповідей
 • Капитатор
  15.04.2020 о 14:24
  Декапитатор
  У каждого инвестора, гостя столицы свое виденье комфортабельного города. Это очень дискуссионный аспект в вопросах урбанистики. Если бы жителям столицы не нрави...

  Господи, как же надоело читать этот бред во всех темах про недвижимость. Нигде ни в одной стране мира застройка не решается простыми спросом и предложением. Спрос на недвижимость в столице физически невозможно удовлетворить, сколько ее не застраивай. Например, спрос на наркотики тоже никогда не заканчится, но почему-то продавать наркотики мне государство не разрешает. И здесь не работает аргументация: давайте попросим наркоманов не покупать наркотики. Мы просто их запрещаем продавать. Точка. Точно так же и с застройкой столичной земли: если вырубить Мариинский парк или Владимирскую горку, и построить там очередной убогий ЖК, квартиры там раскупят в любом случае. Здесь не с покупателями квартир нужно разговаривать…

  – Городская власть Киева, которая в теории должна представлять ВАШИ (жителя Киева) интересы…
  – раздает от ВАШЕГО имени…
  – ВАШИ (муниципальные) участки земли…
  – ГАСК и прочие многочисленные гос. конторы, которые существуют на ВАШИ налоги…
  – и должны представлять ВАШИ (горожанина) интересы…
  – раздают разрешения на застройку на этих участках всего что застройщик пожелает…
  – а могли бы раздавать эти разрешения со списком условий в ВАШИХ (жителя Киева) интересах, как это делается во всем мире. Например, этажность, количество квартир, благоустройство, внешний вид, инфраструктура, количество паркомест, обязанность эти паркоместа продавать только вместе с квартирой, обязанность сделать первый этажж коммерческий, и многое-многое другое.

  … но дурак у нас, конечно, покупатель.

  Я живу в Западной Германии в городе, где один квадратный метр жилья стоит 6 (шесть) тысяч евро. Это место, куда не прочь переехать половина земного шарика… В данный момент на сайте недвижимости я вижу в черте города всего 8 (восемь!) новостроек для продажи. Семь из них – это 4- и 5-этажные дома, и один 7-этажный. Это то, что у нас называют малоэтажным строительством или “клубными домами”; местные это называют высотками и “Бетонными мешками”. Почему так мало? Почему застройщики не застраивают город 25-этажными гетто?! А потому что нельзя. Власть в городе просто не принадлежит строительной мафии. И власть просто не выдает разрешения на строитльство. Все очень просто. Поэтому мой город с преимущественно 3-этажной застройкой на окраинах, и 5-8-этажной в центре. Поэтому у меня на районе вокруг моего трехэтажного (!) многоквартирного дома в радиусе одного (!) километра есть: сельхоз-поля, лес, озера, ручьи, дачи, конюшни, фермы, дикие олени и еще очень много чего… и все это не где-нибудь у черта на рогах, а в черте города, даже не на окраине, возле трамвайной остановки, в 15 минутах езды от центра города.

  Владимир
  27.01.2020 о 17:28
  Павел
  На Госпитальной 4 что-то строить собираются. Если боксера снова переизберут - Киеву хана.

  Киеву уже давно наступила хана. Из Киева уже невозможно сделать комфортный город.

  Бог Инвестиций
  10.03.2020 о 17:16
  Ірина Романова
  На днях изучила реестр выданных Градостроительных условий и ограничений, и поняла, что запущенный «маховик» застройки столицы и не думает снижать обороты. Изуч...

  Я так понял что новые нормы по высоте носят чисто декларативный характер. Ех сейчас бы с инвестора в квартиры в девелопера превратится)))) А если серьезно то таких наглых коррупционных сделок как на Антоновича 7 давно не видел. 3 млн за участок под дом минимум на 10 этажей возле самого Майдана. Серьезно????? 2 паркоместа в этом районе столько стоят. Неплохо так застройщик заработает. А за секонд который находятся в цехе Большевика на Шулявке 700 млн гривен хотят. Не страна а сказка)

  Киевлянин
  24.08.2019 о 14:34
  Ірина Романова
  Летом столичный Департамент градостроительства и архитектуры хотя и не так активно выдавал застройщикам Градостроительные условия и ограничения, но все же без ...

  Из рекреационных комплексов все эти застройщики и городская власть могут построить для нас разве что только крематорий)

  Виктор
  Хотел добавить свои 5 копеек на счет "общественно полезных" зон на Позняках 11. На счет парков и скверов полностью согласен, а вот на счет ТРЦ, по моему, все бо...

  Полностью с Вами согласна. Супермаркетов здесь вообще на каждом шагу! Это очень удобно, как по мне.

  Очень жду когда Ривер Молл обустроит свою часть набережной. А дальше, круто было бы, чтобы парк Берковщина привели в порядок и набережную ту, что ведет от парка к Дарницкому мосту, обустроили. Сделали бы как на Оболони!

  P. S. только Ривер Стоун раздражает, который решил, что вот им почему-то можно украсть у всех часть береговой зоны.

Читайте всі 799 коментарів на форумі: Проекты новостроек: что еще построят в Киеве?